• شناسه خبر : 57576
  • تاریخ انتشار : 07 مهر 1400 - 12:40

سلطانی عنوان کرد: با اجرای طرح شهید سلیمانی بیش از ۷۰ درصد از جمعیت استان اردبیل تاکنون با مشارکت نیرو‌های بسیج و عوامل بهداشتی، درمانی غربالگری کرونا شدند.

واکسن

رامین سلطانی، مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل در مورد آشنایی با خدمات طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: استان اردبیل یکی از استان‌های موفق کشور در رهگیری و شناسایی بیماران مثبت بوده است و با اجرای طرح شهید سلیمانی در استان شاهد کاهش بستری‌ها هستیم.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن گام پنجم طرح شهید سلیمانی که تمرکز بر نظارت بر قرنطینه خانگی و واکسیناسیون عمومی بود در حال حاضر در استان بیش از ۶۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال یک دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند و ۲۷ درصد جمعیت استان نیز هر دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند.

*** واکسیناسیون خانه به خانه افراد بالای ۶۰ سال

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل با تاکید بر اینکه تا کنون ۸۱۰ هزار تزریق واکسن در استان انجام شده است گفت: به منظور پویش سراسری واکسیناسیون، کار واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال در استان به صورت خانه به خانه و با توجه به لیست شبکه بهداشت انجام می‌شود.

سلطانی اظهار داشت: با همکاری سپاه و بسیج در استان ۲۲ مرکز تجمیعی راه اندازی شده است که در ۱۴ مرکز بسیجیان با وزارت بهداشت به صورت مشترک کار واکسیناسیون را انجام می‌دهند و در ۷ مراکز هم به صورت مستقل توسط بسیجیان کار واکسیناسیون انجام می‌گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up