• شناسه خبر : 57611
  • تاریخ انتشار : 08 مهر 1400 - 12:25

سید محمد هاشمی نایب رئیس شورای شهر اردبیل طولانی شدن اجرای پل قدس را یادآور شد و گفت: ما شرمنده آحاد مردم و کسبه شدیم چرا که این پروژه به موقع تحویل داده نشد.

محمد هاشمی

میر محمد سید هاشمی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تبریک هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی اظهار کرد: امروز با همراهی اعضای شورای شهر از تلاشگران عرصه آتش‌نشانی که با مجاهدت و صبوری در حوادث به یاری همنوعان خود می‌شتابند، قدردانی کرده و این روز را به فعالان این عرصه تبریک گفتیم.

وی با تبریک به استاندار جدید اردبیل تصریح کرد: سید حامد عاملی استاندار جدید اردبیل نیروی جوان و فعالی است که بر مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اردبیل اشرافیت دارد و قطعا پارلمان محلی با تعامل قوی‌تر با استاندار اردبیل تلاش خواهد کرد تا از ظرفیت‌های دولت برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و عمران و آبادانی شهر بیشتر استفاده کند.

نایب رئیس شورای شهر اردبیل از تلاش‌های استاندار سختکوش فعلی اردبیل اکبر بهنام‌جو قدردانی کرد و گفت: در چهار سال زحمات و تلاش‌های استاندار اردبیل و سختکوشی او را در عرصه‌های مختلف به عینه مشاهده کردیم که جا دارد از این تلاش‌ها و زحمات قدردانی کنیم.
سید هاشمی افزود: امیدواریم در دوره جدید فعالیت استانداری اردبیل و شورای ششم، تعامل بهتری را شاهد باشیم تا کارهای بر زمین مانده به سرانجام برسد.

دو تقاطع غیرهمسطح اردبیل آماده افتتاح است

وی به بازدید اخیر خود از پل قدس اشاره کرد و ادامه داد: پروژه‌ای که قرار بود در مدت دو سال اجرایی و عملیاتی شود، بیش از شش سال به طول انجامیده که این امر به باور عمومی و اعتماد مردم خدشه وارد کرده است.

سید هاشمی گله‌مندی مردم را از طولانی شدن اجرای پل قدس یادآور شد و خاطر نشان کرد: ما شرمنده آحاد مردم و کسبه شدیم چرا که این پروژه به موقع تحویل داده نشد اما در یک ماه مسئولیت شورای ششم، اعضا بر تکمیل به موقع این پروژه تاکید داشتند به طوری که وعده‌های ما یکی پس از دیگری در حال تحقق است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با بازدیدهای مکرر و درخواست از پیمانکار در کنار نیروهای موجود بیش از ۱۰۰ نفر نیروی جدید به این پروژه تزریق شد تا شاهد سرعت گرفتن احداث این پل باشیم و به معنای واقعی وعده‌های شورا با صداقت کامل به نتیجه رسید.
سید هاشمی بیان کرد: بتن‌ریزی این پروژه به تمام رسیده و در روزهای آینده شاهد آسفالت‌ریزی مسیر و عرشه اصلی این پل خواهیم بود تا با بهره‌برداری از این عرشه اصلی در تردد مردم سهولت و راحتی ایجاد شود.

وی با قدردانی از تلاش شبانه‌روزی پیمانکار در به سرانجام رساندن این پروژه اظهار کرد: بیش از سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب در یک ماه اخیر عملیات بتن‌ریزی در پل قدس انجام شده است.

پروژه عمرانی

سید هاشمی از صبوری آحاد مردم و کسبه قدردانی کرد و گفت: در کنار تکمیل پل قدس و افتتاح آن به شکل کامل در هفته‌های آینده، پل شهید سلیمانی نیز مراحل پایانی تکمیل را سپری می‌کند که امیدواریم با حضور مسئولان کشوری و استانی در روزهای آینده شاهد افتتاح این دو پروژه باشیم.

وی همچنین از پیگیری‌ها برای تخصیص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار با هدف نوسازی ناوگان شهری اردبیل خبر داد و تصریح کرد: این منابع که در ماه‌های گذشته برای نوسازی ناوگان شهری اختصاص یافته بود، متأسفانه در اخذ این منابع گرفتار کوتاهی شده بودند که با پیگیری‌های نماینده مردم اردبیل در مجلس از طریق بانک مرکزی، بانک ملی و دیوان محاسبات قرار شد به شکل کامل این منابع جذب شود.

سهم پایین شهرداری در برخی از پروژه ها مشهود است

سید هاشمی به مخالفت سرسخت اعضای شورای شهر اردبیل با اجرایی شدن دو پروژه مشارکتی در شورابیل به دلیل سهم پایین شهرداری اشاره کرد و افزود: اولین پروژه مربوط به احداث زمین تنیس بین‌المللی شورابیل بود که در فضای هفت هزار و ۲۱۶ متر مربع باید اجرایی می‌شد که اعضای شورای شهر به دلیل سهم پایین شهرداری در اجرای این پروژه مشارکتی و ناترازی قیمت‌های زمین در امر واگذاری با اجرای آن مخالفت کردند.

وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: در پروژه دوم نیز که قرار بود مجتمع گردشگری و اقامتی ملل در شورابیل احداث شود باز هم به دلیل سهم پایین شهرداری و قیمت‌گذاری نامناسب از سوی کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری و اعضای شورای شهر با تصویب آن مخالفت شد که امیدواریم شهردار اردبیل با بازنگری در طرح جامع شورابیل نسبت به اجرای طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری به صورت سنجیده و دقیق عمل کند.

سید هاشمی مجموعه شورابیل را یک مجموعه بی‌نظیر در جذب گردشگران و مسافران توصیف کرد و ادامه داد: نباید با اجرای پروژه‌های ناقص و ابتر سرمایه‌گذاری به مجموعه شورابیل لطمه وارد کرد بلکه بهتر است در اجرای پروژه‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری بیش از گذشته در مجموعه شورابیل دقیق و سنجیده عمل شود و در قالب یک بسته سرمایه‌گذاری مناسب طرح‌ها و پروژه‌ها در این مجموعه اجرایی و عملیاتی شود.

نایب رئیس شورای شهر اردبیل اضافه کرد: با موافقت اعضای شورای شهر اردبیل و در کمک به خانه مطبوعات قرار شد ۳۰ میلیون تومان به این مجموعه صنفی کمک شود تا طرح‌های آموزشی برای مجموعه فعال رسانه‌ها در استان اردبیل اجرایی و عملیاتی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up