• شناسه خبر : 57629
  • تاریخ انتشار : 08 مهر 1400 - 01:55

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی و دستگیری شخصی که با هویت جعلی و به بهانه کمک به افراد معلول اقدام به جمع آوری کمک‌های مردمی می‌کرد، خبر داد.

دستگیری سارق مجرم

سرهنگ علی قهرمان‌طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل اظهار داشت: در پی رصد و پایش فضای مجازی و همچنین گزارش‌های مردمی متعدد مبنی بر فعالیت فردی ناشناس در گروه های تلگرامی که اقدام به جمع آوری خیریه برای افراد معلول می نماید، مراتب در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: این فرد با مراجعه به گروه‌های تلگرامی و ارسال تصاویر افراد معلول، به بهانه تامین هزینه‌های درمان و زندگی آنان از افراد حاضر در گروه قضای وجه کرده و با اعلام شماره کارت متعلق به افراد غیر از آنان کلاهبرداری می کرد که کاراگاهان سایبری بلافاصله با جمع آوری مستندات لازم و انجام شیوه‌های فنی و پلیسی متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

قهرما‌نطالع در مورد اعترافات متهم اظهار داشت: وی در تحقیقات اولیه اعلام کرد که با هویت جعلی در فضای مجازی حاضر و با بارگذاریی عکس های افراد معلول در شبکه های اجتماعی از عواطف انسانی شهروندان سوءاستفاده کرده و با این کار توانسته مبلغ ۱۵ میلیون تومان را جمع آوری کند.

این مقام انتظامی گفت: هموطنان توجه داشته باشند که برای انجام کارهای خیرخواهانه و کمک به افراد محتاج حتما از طریق مراجع معرفی شده توسط دولت اقدام نموده و به هیچ عنوان به تبلیغات افراد در شبکه های اجتماعی اعتماد نکنند.

وی بیان کرد: کاربران عزیز برای ارائه گزارش این گونه آگهی ها و تبلیغات می توانند موارد خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  قسمت مرکز فوریت‌های سایبری ارسال کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up