• شناسه خبر : 57699
  • تاریخ انتشار : 10 مهر 1400 - 04:59

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۳۴۱ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در استان قلع و قمع شد.

پروژه ساخت

 

علی صبحی در جمع خبرنگاران با اشاره به تشدید مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز اظهار داشت: ۳۴۱ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت‌وساز غیرمجاز در استان شناسائی، توقف و قلع و قمع شد و در راستای جلوگیری از تخلفات در این حوزه اقدامات لازم انجام شده است.

وی افزود: با معرفی پرونده‌های تشکیل شده در این حوزه به دستگاه قضایی، برای قلع و قمع دستور قضایی صادر شده که از این موارد ۱۵۹ مورد متوقف و ۳۸ مورد این ساخت و سازها تخریب شده‌اند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل با تاکید بر برخورد قاطع با متخلفان تصریح کرد: تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی را تجاوز به حقوق همه مردم است و هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی موجب اخلال در خودکفایی کشاورزی و اقتصاد جامعه می‌شود.

صبحی بیان کرد: همچنین در ۶ ماه گذشته ۳۱۸ تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز در حریم قانونی راه توسط گشت‌های راهداری شناسائی، برخورد و قلع و قمع شد.

وی با اشاره به اقدامات مستمر راهداران در نگهداری از راه‌های استان اردبیل گفت: در مدت یاد شده ۴ هزار و ۳۵۰ کیلومتر حریم راه تسطیح، ۲۸ هزار مترمکعب ریزش‌برداری ،تعمیر، تنقیه و لایروبی ۸۵۰ دستگاه پل و ابنیه فنی، ۸۰ هزار مترمربع لکه‌گیری و رفع چاله محورها و همچنین ۲۰۵ هزار مترمکعب خاک‌برداری و اصلاح پیچ‌ها انجام شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up