• شناسه خبر : 57711
  • تاریخ انتشار : 11 مهر 1400 - 12:52

وضعیت نارنجی شیوع کرونا همچنان در استان اردبیل ادامه داشته و در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ بیمار جدید بستری و آمار کل بستری‌ شدگان در مراکز درمانی به ۲۲۲ بیمار رسید.

پی سی آر کرونا

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه با ورود زائرین اربعین نگران افزایش مبتلایان هستیم اظهار کرد: توصیه اکید ما عدم برگزاری مجالس خانوادگی و دیدار با زائرین اربعین است چرا که با وجود تست منفی کرونا امکان نهفتگی بیماری در افراد وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم هر چه سریع‌تر برای دریافت واکسن به مراکز تجمیعی مراجعه نمایند افزود: خدمات عمومی به زودی برای افرادی که واکسن دریافت نکرده اند محدود خواهد شد و برای افزایش ایمنی در زمستان و پاییز لازم به تزریق این واکسن هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به واکسن نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه در این زمینه خانواده‌ها همکاری لازم را ندارند و تنها ۱۵ درصد نوجوانان استان اقدام به دریافت واکسن کرونا کرده اند.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا بیان کرد: تاکنون در استان اردبیل بیش از ۹۱۷ هزار دوز واکسن تزریق شده که از این مقدار ۶۶۳ هزار دز مربوط به نوبت اول و ۲۵۴ هزار دوز مربوط به نوبت دوم واکسیناسیون است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up