• شناسه خبر : 57714
  • تاریخ انتشار : 11 مهر 1400 - 01:32

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری استان اردبیل از حمل ۴۱۰ هزار تن کالای اساسی توسط شرکت‌های حمل و نقل و ناوگان ملکی راهداری به استان خبر داد.

صادرات و واردات کالا

وحید میرمحمدی، رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از شهرک حمل ونقل اردبیل گفت: انجمن‌های صنفی رانندگان و شرکت‌ها موظف شده اند برای هر کامیونی که از بندرامام نهاده دامی و کالای اساسی به استان حمل نماید در سالن اعلام بار یک مرتبه بدون نوبت بار ارائه کنند.

او برنج، جو، گندم، نهاده‌های دامی، ذرت و شکر را مهمترین کالا‌های اساسی حمل شده عنوان کرد و افزود: حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم اولویت اصلی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل است.

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: توزیع کالا‌ها توسط امور پشتیبانی دام و سایر دستگاه‌های مربوطه بدون هیچ مشکلی در سطح استان انجام می‌شود.

میرمحمدی از تلاش‌های شبانه روزی رانندگان سخت کوش قدردانی کرد و افزود: صدور بارنامه برای کلیه شرکت‌های حمل ونقل استان از مبدا بندرامام به مقصد استان اردبیل برای کالا‌های اساسی، سویا، ذرت و جو فراهم شده است.

او تصریح کرد: در راستای ترغیب رانندگان عزیز جهت اعزام به بندر امام خمینی (ره)، طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با انجمن شرکت‌های حمل و نقل اگر راننده‌ای به مقصد خوزستان بار حمل نموده و از بندر امام به مقصد استان اردبیل کالای اساسی حمل نماید با ارائه بارنامه رفت و برگشت می‌تواند ۱۰ درصد کمیسیون دریافتی شرکت از بابت رفت را بازپس گیرد.

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به صدور بیش از ۱۸۵ هزاربرگ بارنامه در ۶ ماه گذشته افزود: با تلاش فعالان حمل و نقل و رانندگان خستگی ناپذیر در مدت یاد شده ۲ میلیون تن کالا نیز در استان جابجا شده است.

میرمحمدی بیشترین جابجایی کالای استان را مربوط به شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، نمین و بیله سوار دانست و گفت: ۸۷ شرکت حمل ونقل کالا در سطح استان فعالیت می‌کند.

او ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر را عنوان کرد و گفت: نظارت ویژه‌ای بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان‌های عمومی و عملکرد آنان درحال انجام است و با متخلفان در کمیسیون‌های مربوطه برخورد می‌شودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up