• شناسه خبر : 57722
  • تاریخ انتشار : 11 مهر 1400 - 01:27

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گرمی گفت: در نیمه نخست امسال ۶۵ مورد مجوز مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی شهرستان گرمی صادر شد.

صنایع دستی قلم زنی

علی حسین زاده، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گرمی گفت: توسعه گردشگری با توجه به قابلیت‌های شهرستان از مهمترین برنامه‌ها بوده که در این راستا اقدامات گسترده‌ای در ۶ ماهه امسال انجام شده است.

او افتتاح کمپ گردشگری برزند گرمی، آغازعملیات روشنایی رینگ دور دریاچه گیلارلو، برگزاری کلاس‌های مجازی در حوزه گردشگری در رشته‌های بوم‌گردی و تورگردانی و آغازعملیاتی پروژه موزه عشایری و روستایی گرمی را از جمله اقدامات در این حوزه عنوان کرد.

حسین زاده تصریح کرد: صدور سه مورد موافقت اصولی در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری، معرفی سه سرمایه‌گذار به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات کم‌بهره به مبلغ هشت میلیون ریال، افتتاح فاز دوم محوطه گردشگری جهانبخش، افتتاح سرویس بهداشتی و نمازخانه منطقه نمونه گردشگری داش‌دیبی، زیرسازی جاده دسترسی منطقه نمونه گردشگری دمولا شهرستان انگوت و زیرسازی جاده دسترسی ورودی منطقه نمونه گردشگری گیلارلو نیز در این مدت انجام شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گرمی صدور ۶۵ مورد کارت پروانه تولیدی، صدور ۶۵ مجوز مشاغل خانگی در حوزه صنایع‌دستی، معرفی ۳۳ نفراز فعالان انفرادی صنایع‌دستی به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات مشاغل‌خانگی و برگزاری کلاس‌های حضوری در رشته‌های چرم‌دوزی دستی، گلی‌بافی و ورنی‌بافی را از فعالیت‌ها در بخش صنایع‌دستی شهرستان برشمرد.

او در مورد اقدامات حوزه میراث‌فرهنگی گفت: افتتاح موزه باستان‌شناسی گرمی، ۱۲۵ مورد بازدید از تپه‌های ثبتی و تاریخی برای جلوگیری از حفاری‌های غیرمجاز و ۱۶ مورد دستگیری قاچاقچیان آثار تاریخی و تشکیل پرونده و تحویل به مقامات قضایی نیز در این بخش عملیاتی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up