• شناسه خبر : 57906
  • تاریخ انتشار : 17 مهر 1400 - 01:02

استاندار اردبیل گفت: واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۲ سال استان در دز اول تاکنون به ۷۳ درصد رسیده و تلاش متولیان بویژه مسوولان بهداشتی استان بر واکسیناسیون ۸۵ درصدی تا پایان مهر ماه است.

واکسن

سید حامد عاملی ظهر امروز در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اردبیل اظهار داشت: برای نیل به ایمنی نسبی در برابر ویروس کرونا، لازم است اهالی استان در تزریق دز دوم واکسن کرونا نیز در موعد مقرر اقدام کنند.

استاندار اردبیل گفت: واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۲ سال استان در دز اول تاکنون به ۷۳ درصد رسیده و تلاش متولیان بویژه مسئولان بهداشتی استان بر واکسیناسیون ۸۵ درصدی تا پایان مهر ماه است.

وی بیان کرد: با توجه به سرد شدن هوا و امکان مواجهه با پیک ششم، درخواست ما از مردم عزیزمان این است که طبق برنامه به تزریق دز بعدی واکسن اقدام کنند تا به ایمنی نسبی  برسیم.

عاملی با اشاره به جان باختنی یک نفر دیگر و بستری شدن ۲۴ مبتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته نیز اظهار کرد: شمار کل جان باختگان ثبت شده کرونا در استان اردبیل به ۲۵۰۰ نفر، تعداد بستری های همزمان به ۱۹۲ نفر و تعداد بیماران بدحال بستری در آی سی یو به ۴۶ نفر رسیده است.

استاندار اردبیل ادامه داد: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های اردبیل، پارس آباد، خلخال، مشگین‌شهر، گرمی، نمین و نیر در وضعیت زرد و شهرستان‌های بیله سوار، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up