• شناسه خبر : 57965
  • تاریخ انتشار : 18 مهر 1400 - 01:50

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی شبانه روز گذشته ۳۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و متأسفانه ۳ بیمار نیز جان باختند.

پی سی آر کرونا

دکتر شهرام حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته پرداخت و گفت: طی شبانه روز گذشته ۳۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و متأسفانه ۳ بیمار نیز  جان باختند.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۴۹ بیمار مبتلا به کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند، گفت: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۲۰۰ نفر رسیده که از این تعداد ۴۶ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و ۱۰۲ بیمار دیگر نیز تحت نظر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به رنگ بندی کرونایی نیز اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد، گرمی، نمین، نیر و مشگین‌شهر در وضعیت زرد و شهرستان‌های کوثر، سرعین، بیله‌سوار، اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

حبیب زاده به وضعیت واکسیناسیون نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه واکسیناسیون علیه بیماری کرونا نیز تاکنون یک میلیون و ۲۳ هزار و ۷۱۰ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار ۷۳۴ هزار و ۳۴۲ دُز مربوط به نوبت اول و ۲۸۹ هزار و ۳۶۱ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up