• شناسه خبر : 57974
  • تاریخ انتشار : 18 مهر 1400 - 10:16

پرونده زن جوان که نوزادش را پس از تولد از بالکن خانه اش به بیرون پرتاب کرده بود به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد .

قتل

رسیدگی به این پرونده از یک سال قبل به دنبال تماس یک زن جوان با پلیس آغاز شد .وی که هراسان بود با پلیس تماس گرفت و از پیدا شدن جسد یک نوزاد در حیاط خانه اش در جنوب شرق تهران خبر داد .

با این تماس ماموران پلیس به خانه مورد نظر رفتند و در حیاط با جسد یک نوزاد تازه متولد شده رو به‌رو شدند که شواهد نشان می‌داد احتمالاً از بالای یک ساختمان به پایین سقوط شده است.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران به پرس و جو از همسایه ها پرداختند.

زنی که با پلیس تماس گرفته بود گفت: من از بیرون به خانه بر می گشتم که با صحنه هولناکی روبه رو شدم. جسد یک نوزاد در حیاط خانه ام قرار داشت. همسایه ما که در طبقه چهارم ساکن است باردار است و گمان می‌کنم به تازگی زایمان کرده است.

با اطلاعاتی که این زن به پلیس داده بود ماموران مقابل خانه زن ۳۸ ساله به نام آرزو رفتند. این زن وقتی در را باز کرد با خونسردی گفت نوزادش را پس از وضع حمل از بالکن به بیرون پرتاب کرده است.

در حالی که شواهد نشان می‌داد زن جوان از افسردگی پس از زایمان رنج می‌برده وی به پزشکی قانونی معرفی شد. اما پزشکان پس از معاینات بالینی در گزارشی سلامت‌روان وی را تایید کرده و گفتند او به اختلال روانی مبتلا نیست .

زن جوان که یک دختر سه سال نیز دارد گفت: چهار سال قبل با همسرم ازدواج کردم .اما همسرم مدام بهانه گیری می کرد و من و با او اختلاف داشتم .من فرزندم را چند ساعت قبل در خانه به دنیا آوردم و خودم با تیغ بندناف را بریدم. همسرم می گفت بچه را نمی خواهد .حرف های او در روحیه ام تاثیر بدی گذاشت و من که حال و روز خوبی نداشتم بچه را به داخل بالکن پرتاب کردم اما ناخواسته او از بالکن به داخل حیاط سقوط کرد.

این زن در بازجویی‌های بعدی اظهارات تازه را مطرح کرد و گفت: شوهرم بدبین بود و گمان می کرد فرزندم متعلق به او نیست .او فکر می‌کرد با یک مرد افغان که در همسایگی ما زندگی می‌کند رابطه پنهانی داشته ام و به همین خاطر باردار شده ام .او از من خواست تا بچه را سر به نیست کنم. من هم او را به داخل بالکن پرتاب کردم. اما او ناخواسته به داخل حیاط سقوط کرد .

به دنبال اظهارات این زن ،شوهرم وی نیز تحت بازجویی قرار گرفت. وی مدعی شد فرزند نوزاد متعلق به او نیست و نتیجه رابطه پنهانی همسر ش با مرد همسایه بوده است.

به این ترتیب طبق نظر بازپرس دادسرای جنایی برای زن جوان به اتهام قتل عمدی کیفرخواست صادر شد. اما دادیار اظهارنظر پس از بررسی پرونده اعلانم کرد همسر وی در این جرم معاونت داشته است.

به خاطر اختلاف نظر بر سر جرم شوهر این زن، پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا پس از رفع این اختلاف به جرم زن جوان رسیدگی شود.

وی قرار است به زودی در دادگاه از خود دفاع کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up