• شناسه خبر : 58012
  • تاریخ انتشار : 19 مهر 1400 - 12:38

رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: در شش ماهه اول سال جاری بیش از ۳۴ هزار نقل و انتقال خودرو در مراکز تعویض پلاک انجام شده است.

سید حجت فتاحی اظهار کرد: با الکترونیکی شدن نوبت‌دهی مراکز تعویض پلاک هموطنان ساکن در استان اردبیل روزانه از ساعت ۱۰ صبح به بعد می‌توانند با مراجعه به سایت ثبت‌نام غیرحضوری انجام داده تا در موعد مقرر در مراکز تعویض پلاک حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: به مناسبت هفته نیروی انتظامی ثبت و نوبت‌دهی غیرحضوری تا ساعت ۱۶ عصر انجام می‌شود به گونه‌ای که روزانه ۳۳۶ نفر فرصت ثبت‌نام در این سامانه برای حضور در مراکز تعویض پلاک را دارند.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل ضرورت ارائه معاینه فنی را در هنگام تعویض پلاک برای خودروهای شخصی با چهار سال و عمومی با سپری شدن یک سال یادآور شد و گفت: پلیس تنها به مدت یک سال پلاک خودروهای فک پلاک شده را نگهداری می‌کند و بعد از گذشت یک سال دیگر امکان ارائه همان پلاک سابق وجود ندارد.

فتاحی افزود: برای پلاک‌های غیربومی که غیر از شماره ایران ۹۱ هستند، در همان روز قیچی کردن پلاک انجام شده و به هیچ وجه امکان نگهداری پلاک وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: کلیه وکالت‌نامه‌ها در سال ۱۴۰۰ تا پایان آذرماه تمدید شده و امکان بهره‌برداری از وکالت‌نامه‌ها در نقل و انتقال خودرو وجود دارد که رانندگان خودرو باید به آن دقت کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up