• شناسه خبر : 58043
  • تاریخ انتشار : 20 مهر 1400 - 12:32

روند نزولی شیوع بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل که از چهار هفته پیش آغاز شده، همچنان ادامه دارد به طوری که طی شبانه‌روز گذشته شمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در این استان به ۲۵ نفر کاهش یافت.

پی سی آر کرونا

به اعلام ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل، شمار مبتلایان روزانه کرونا در این استان نسبت به بالاترین آمار ثبت شده در ۴۰ روز پیش، ۱۶۴ نفر کاهش را نشان می‌دهد.

بنا به اعلام این مرجع، در ادامه روند نزولی شیوع کرونا در استان اردبیل، مجموع مبتلایان بستری همزمان در مراکز درمانی این استان نیز به ۱۸۰ نفر تنزل کرده که نسبت به بالاترین رکورد ثبت شده در ۴۰ روز قبل ۷۷۱۷ نفر کاهش یافته است.

همچنین بر اساس آمار اعلام شده توسط دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل شمار جان‌باختگان کرونا در این استان نیز برای سومین بار در سه ماه اخیر به صفر رسید.

ستاد مدیریت کرونای اردبیل اعلام کرد: شمار جان‌باختگان کرونا در این استان در اوج موج پنجم شیوع در اوایل شهریور ماه تا ۲۱ نفر افزایش یافته بود ولی با ادامه روند کاهشی، طی شبانه روز گذشته به صفر رسید.

بنا به اعلام این مرجع، مجموع جان‌باختگان کرونا در استان اردبیل در ۱۹ ماه گذشته و در خلال پنج موج شیوع کووید.۱۹ تاکنون ۲ هزار و ۴۹۲ نفر بوده است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، هم اکنون شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان در وضعیت زرد قرار دارد و شاخص شمار ابتلای جدید، آمار بستری همزمان و تعداد جان‌باختگان به شکل چشمگیری کاهش یافته و به پایین‌ترین حد سه ماه اخیر رسیده است.

بنا به اعلام این مرجع، هم‌اینک شهرستان‌های کوثر، بیله‌سوار، سرعین و اصلاندوز در وضعیت آبی و شهرستان‌های نمین، گرمی، نیر، اردبیل، خلخال، پارس‌آباد و مشکین‌شهر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: روند کاهشی موج پنجم شیوع کرونا در استان که از حدود چهار هفته پیش آغاز شده، ادامه دارد و امید برای مهار این موج افزایش یافته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up