• شناسه خبر : 58095
  • تاریخ انتشار : 21 مهر 1400 - 12:19

فرماندار اردبیل گفت: ظرفیت کشتارگاه صنعتی اردبیل در نیمه اول امسال افزایش یافته و اشتغال بیشتری نیز در این مجموعه ایجاد شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۱ مهرماه در جلسه کارگروه توسعه کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: در کنار کشتار دام سبک و سنگین در کشتارگاه صنعتی اردبیل، فاز قطعه‌بندی مرغ نیز در این مجموعه در حال راه‌اندازی است که امیدواریم با راه‌اندازی فازهای جدید ظرفیت اشتغال برای ۶۰ نفر در این مجموعه تولیدی فراهم آید.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود کیفی‌ترین کشتار و عرضه محصولات گوشتی را از طریق کشتارگاه صنعتی شاهد باشیم تا مردم نیز با خرید دام مطمئن همراه با مهر دامپزشکی جلوی کشتارهای غیرمجاز را سد کنند.

فرماندار اردبیل گفت: با افزایش ظرفیت کشتارگاه صنعتی اردبیل نه تنها تأمین نیاز شهرستان اردبیل انجام می‌شود بلکه این مجموعه قادر است نیاز شهرستان‌های همجوار را نیز تأمین کند.

امامی یگانه به افزایش تولید ماهی و آبزیان نیز در استان اشاره کرد و افزود: با تلاش اداره کل شیلات استان تولید محصولات متنوع آبزیان در دستور کار قرار گرفته که در این زمینه سعی شده با فعال کردن واحدهای راکد و نیمه تعطیل حرکت رو به جلویی در این بخش اتفاق بیفتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با تلاش اداره کل شیلات استان ۳۰ طرح راکد به چرخه تولید محصولات متنوع آبزیان برگشته و ما شرایط مطلوبی را در این بخش شاهد هستیم.

امامی یگانه اضافه کرد: استان اردبیل بعد از استان خوزستان بیشترین تولید آبزیان گرمابی را دارد و قطعا طرح‌های توسعه‌ای در این بخش مورد حمایت جدی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up