• شناسه خبر : 58123
  • تاریخ انتشار : 22 مهر 1400 - 06:26

رادیو فرهنگ به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع)، ویژه برنامه های«ندبه‌ های انتظار» و «هفت کوچه در سوگ » و « ساعت سوگ» را روانه آنتن می‌ کند.

در ویژه برنامه«ندبه‌های انتظار» که پنجشنبه ۲۲ مهرماه پخش می شود به مباحثی چون اهمیت اخلاق در کلام امام حسن عسکری(ع) و بررسی امام شناسی از منظر امام یازدهم شعیان اشاره می‌شود.
مروری بر زندگی امام حسن عسکری و شرایط آن دوره برای آغاز خلافت امام زمان( عج) نیز محور کارشناسی برنامه است که از کلام حجت الاسلام کیفی بجستانی و زنده یاد حجت الاسلام دکتر اسدالله طاهر رضی تقدیم شنوندگان می شود .
در این برنامه ضمن معرفی ویژگی‌ های شخصیتی و اجتماعی امام حسن عسکری(ع)، نقش ایشان درخصوص آماده کردن افکار مسلمین برای امامت حضرت ولی عصر(عج) نیز بررسی می‌شود. همچنین به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی(عج)، درباره فرهنگ انتظار و ویژگی‌ های منتظران در زمان غیبت حضرت ولی عصر (عج) مطالبی بیان می‌ شود.
ویژه برنامه«ندبه‌ های انتظار» کاری از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است که ساعت۲۲ پخش می‌ شود.
همچنین در ویژه برنامه«هفت کوچه در سوگ » ضمن اشاره به فعالیت های علمی، سیاسی و اجتماعی امام یازدهم، فرهنگ و رسوم مردم در شب شهادت امام حسن عسگری ع و آغاز امامت امام عصر عج معرفی و بررسی می‌شود.
این برنامه جمعه ۲۳ مهر ساعت ۹:۰۰ پخش می شود و در برنامه « ساعت سوگ» ساعت۱۵:۳۰ نیز علاوه بر شعرخوانی و پخش مرثیه‌ها، به موضوعاتی از جمله سیره امام حسن عسگری (ع)، ولایت و امامت حضرت مهدی(عج) نیز پرداخته می‌شود.
رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ و ای ام ردیف ۵۸۵ بشنویددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up