• شناسه خبر : 58133
  • تاریخ انتشار : 22 مهر 1400 - 06:03

استاندار اردبیل گفت: مدافع حقوق کارگران سبلان پارچه خواهیم بود و هشدار های لازم را در این رابطه با حضور پرسنل خواهیم داد و اجازه کج روی از مسیر تولید و سواستفاده و رانت خواهیم را نخواهیم داد.

سید حامد عاملی با اشاره به اینکه سبلان پارچه یکی از بزرگترین واحد های تولیدی استان است اظهار داشت: در زمان ریاست آیت الله رئیسی در قوه قضائیه ، برخی گفتند دلیل عدم موفقیت این مجموعه را در اختیار اداره ورشکستی قوه قضائیه بودن، اعلام کردند و گفته شد در صورت خارج شدن از این روند تولید و اشتغال رونق می گیرد؛ آیت الله  رئیسی بر مبنای این تحلیل گفتند اگر اداره ورشکستگی مانع تولید و اشتغال است، به مالک قبلی آن سپرده خواهد شد.

وی افزود: اخیرا اقداماتی شاهد هستیم که اقدامات انجام یافته در راستای تولید مجموعه نیست و بدون اینکه تولید افزایش یابد به جذب نیرو پرداخته اند و حتی این افزایش نیرو در مسیر غیر تولیدی بوده است که این تصمیم اشتباه است.

استاندار اردبیل گفت: مسئله دوم این مجموعه تغییرات گردشگری در این مجموعه تولیدی است و انتظار از این واحد این است که صرفا در فکر تولید باشد نه اینکه به صنایع دیگر بپردازد؛ در صحبت های که با کارگران سبلان پارچه داشتیم، متوجه شدیم که مالک محترم گفته است برخی سالن های تولیدی را تبدیل به استخر می کنم که اگر این مسیر پیش گرفته شود یعنی اصلا به فکر تولید نیستند.

وی تصریح کرد: برخی اقداماتی نیز انجام می شود که کارگران را می خواهند به جلوی استانداری بکشاند؛ البته مسئولان امنیتی اشراف کاملی به این قضایا دارند اما کسانی که می خواهند با این هدف مسیر دیگری را دنبال کنند و رانتی به دست بیاورند، بدانند دولت سیزدهم درهای سوء استفاده را بسته و اجازه نمی دهد رانت خواهی شود.

عاملی با اشاره به  اینکه مدافع حقوق کارگران سبلان پارچه هستیم، گفت: روز شنبه هفته آینده هشدارهای محکمی با حضور نمایندگان کارگران به مجموعه مدیریتی سبلان پارچه داده خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up