• شناسه خبر : 5815
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 11:46

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه هزار و ۲۵۵ نفر از اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل در طرح حمایت ماندگار (اهدای خون) مشارکت کردند، گفت: ۵۸ خانه داوطلبی و ۳۶ خانه هلال در استان وجود دارد.

اهدای خون
به گزارش شهرخوان، معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اعزام ۳۶ کاروان سلامت به مناطق روستایی و محروم این استان در سال ۹۷ خبر داد.

عزت الله ضربی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این کاروان ها هفت هزار و ۲۰۵ نفر توسط ۴۳ پزشک عمومی و ۱۱ پزشک متخصص معاینه شدند.

وی با بیان اینکه در طرح همای رحمت هزار و ۸۲۰ سبد غذایی توزیع شد، اظهار داشت: در این طرح ۶۲ سفره افطاری هم در نقاط مختلف استان پهن شده و ۹ هزار و ۳۴۵ نفر از آن بهره مند شده اند و سه مورد هم مراسم گلریزان در شهرستان های پارس آباد و نمین اجرا شده که طی آن بیش از ۷۵ میلیون ریال کمک های مردمی جمع آوری شده است.

ضربی گفت: کاروان ویژه سلامت به سیستان و بلوچستان شامل ۲۲ نفر اعزام شدند که ۱۲ نفر آنها پزشک و تیم درمان بوده و به هزار ۹۰۳ نفر خدمات مختلفی ارائه کردند.

به گفته معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل، پارسال ۲۶ مورد طرح نیابت (دیدار و تکریم از خانواده شهدا و ایثارگران و سالمندان در مناسبت های مختلف) برای ۳ هزار و ۵۷۸ نفر اجرا شد.

او افزود: در سال گذشته ۱۰۴ چادر سلامت برپا و ۲ هزار و ۲۰۸ نفر در این چادرها خدمات دریافت کردند ، در این مدت ۴۶ دوره آموزش امداد و کمک های اولیه برگزار و هزار و ۱۷۲ نفر آموزش دیدند.

وی ادامه داد: ۳۸ دوره آموزش پایه داوطلبی برگزار شده و ۸۳۳ نفر هم در این دوره ها آموزش دیدند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه هزار و ۲۵۵ نفر از اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل در طرح حمایت ماندگار (اهدای خون) مشارکت کردند، افزود: ۵۸ خانه داوطلبی و ۳۶ خانه هلال در استان وجود دارد.

وی گفت: ۳۲ پزشک عمومی ، پنج بیمارستان و درمانگاه ، ۱۰ پزشک متخصص ، پنج داروخانه ، سه پزشک فوق تخصص و پنج آزمایشگاه و فیزیوتراپی در طرح مشارکت ایرانیان مبنی بر ارائه خدمات رایگان به افراد معرفی شده از طرف جمعیت هلال احمر استان اردبیل مشارکت کردند.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۲۵۰ کارت عضویت برای داوطلبان در سال ۹۷ صادر شد، تصریح کرد: افتتاح و تجهیز پنج خانه هلال ، انعقاد ۶ تفاهم نامه همکاری و توزیع هزار و ۸۹۹ سبد غذایی به پنج هزار و ۹۴۲ خانوار از دیگر برنامه های معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر می باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up