• شناسه خبر : 58186
  • تاریخ انتشار : 23 مهر 1400 - 01:51

 میرمحمد سیدهاشمی با اشاره به اینکه سازمان همیاری همیشه زیانده بوده است، گفت: وضعیت سود و زیان سهام شهرداری اردبیل در سازمان همیاری باید مشخص شود.

میرمحمد سیدهاشمی

به گزارش شهرخوان،  نائب رئیس شورای شهر اردبیل در هفتمین جلسه علنی شورا با اشاره به تعیین تکلیف سهام شهرداری در سازمان همیاری گفت: بنابر مشاهدات ما در سنوات گذشته، سازمان همیاری همیشه زیانده بوده و افزایش میزان سهم شهرداری در این سازمان هیچ عایداتی برای مدیریت شهری ندارد.

میرمحمد سیدهاشمی سازمان همیاری را حیات خلوت برخی سیاسیون ذکر کرد و افزود: در زمان حسابرسی سازمان همیاری، شهرداری اردبیل به عنوان یکی از سهامداران اصلی آن باید به صورت جدی ورود کرده و نسبت به ضررهای وارده از طریق این سازمان بر شهرداری تصمیمات قاطعی اتخاذ نماید.

سازمان همیاری با انباشت زیان نمی‌تواند پشتیبان شهردار اردبیل باشد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: سازمان همیاری شهرداری با زیان انباشت شده و وضعیت مالی بحرانی نمی‌تواند پشتیبانی شهرداری اردبیل در طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی باشد.

میر محمد سید هاشمی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: با حمایت های آقای دکتر عاملی استاندار محترم اردبیل ،اداره کل راه و شهرسازی و دستگاه اجرائی در قالب طرح اقدام ملی مسکن همکاری خوبی را با شهرداری دارد ، که انشالله شاهد خانه دار شدن افراد با درآمد های ضعیف که قدم مثبت بوده و قطعا توافق اخیر در واگذاری زمین به شهرداری مؤثر و مفید خواهد بود.

وی شهرداری‌ها را سهامداران سازمان همیاری معرفی کرد و گفت: این سازمان به حیاط خلوت برخی از مسئولان و نهادهای سیاسی تبدیل شده و امروز با شرایط مالی بحرانی روبه‌روست به گونه‌ای که زیان انباشت شده این سازمان مانع از مشارکت آنها در طرح‌های شهرداری‌ها می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل تصریح کرد: هر چند شهرداری‌ها سهامدار این سازمان هستند ولی به هیچ وجه این مجموعه منافع شهرداری‌ها را رعایت نکرده و ما امروز با شرایط متفاوتی در همراهی با این سازمان روبه‌رو هستیم و یقین داریم به رغم افزایش سهام شهرداری اردبیل آنها قادر نیستند قدمی در راستای تأمین منابع شهر و شهروندان اردبیلی بردارند.

وی به موضوع پذیره‌نویسی اوراق مشارکت و بازارگردانی برای تأمین ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع در اوایل سال جاری مطرح بوده اما به دلیل عدم پیگیری به موقع با تأخیر و تعلل روبه‌‌رو شده و در روزهای اخیر شهریورماه با پیگیری جدی موفق شدیم تا ۳۰ میلیارد تومان با ضمانت سازمان برنامه و بودجه به صورت بلاعوض و ۳۰ میلیارد تومان نیز با انتشار اوراق مشارکت و ضمانت بانک ملی با هدف نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی دریافت کنیم.

سید هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: این منابع صرف خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس خواهد شد تا شاهد بهبود شرایط تردد مردم در وسائط نقلیه عمومی به ویژه اتوبوس باشیم.

وی اضافه کرد: ۲۰ دستگاه اتوبوس متعلق به شهرداری اردبیل در شرایط فرسوده قرار گرفته به طوری که ۱۵ دستگاه زمین‌گیر شده و پنج دستگاه نیز در مناسبت‌های مختلف در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد و هیچ‌گونه خدماتی به شهروندان ارائه نمی‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل اظهار امیدواری کرد با تلاش و پیگیری شهرداری اردبیل و خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس سعی بر این است تا حمل و نقل عمومی سرعت بیشتری گرفته و این امر تقویت شود.

سید هاشمی گفت: در تأمین سرمایه اوراق مشارکت و همچنین تأمین سرمایه برخی نهادها هشت شرکت در کشور فعال است که مهمترین آن شرکت تأمین سرمایه تمدن است که مشارکت فعالی را در طرح‌های عمرانی و زیربنایی شهرهای مختلف دارد.

وی با قدردانی از حضور این شرکت در اردبیل و راه‌اندازی شعبه‌ای از سوپرمارکت مالی در این شهر افزود: ما در روز افتتاح این مجموعه به دلیل جلسه‌ اضطراری که در شهرداری داشتیم، موفق به حضور در این مراسم نشدیم ولی حضور این شرکت می‌تواند به پشتیبانی و تقویت نظام اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up