• شناسه خبر : 58192
  • تاریخ انتشار : 24 مهر 1400 - 01:57

مدیر سد یامچی اردبیل گفت: ۱۰ درصد مصرف آب در اردبیل و سرعین در سال جاری افزایش یافته است.

حبیب‌زاده اظهار کرد: ما شرایط متفاوتی را در سد یامچی شاهد هستیم به گونه‌ای که با کاهش بارندگی‌ها و بروز خشکسالی شرایط برای تأمین منابع آب سخت و بسیار پیچیده شده است.

وی تصریح کرد: در کنار کاهش ۴۵ درصدی آورد آب به سد یامچی در پنج ماهه امسال ما با افزایش مصرف آب به دلیل شرایط کرونایی و استفاده حداکثری شهروندان از منابع آب روبه‌رو هستیم که این خود بر دامنه مشکلات افزوده است.

مدیر سد یامچی اردبیل به کاهش ورودی آب و کسری مخزن را از دغدغه‌های جدی شرکت آب منطقه‌ای و همچنین آب و فاضلاب استان برشمرد و گفت:‌ ما در حال حاضر از صد درصد ظرفیت سد یامچی برای تأمین و پایداری آب شرب استفاده می‌کنیم اما روز به روز از حجم آب کاسته شده و شرایط در ماه‌های آینده در صورت تداوم خشکسالی و نبود بارندگی، بحرانی‌تر خواهد شد.

حبیب‌زاده افزود:‌ ضرورت دارد شهروندان در بحث مدیریت مصرف آب و توجه به مبانی صرفه‌جویی در آب شرب دقت لازم را داشته باشند تا در اواخر تابستان و فصل پاییز با مشکلی روبه‌رو نشویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به هیچ وجه امسال آبی از منابع سد یامچی برای کشاورزی تخصیص نیافت و همه منابع آب این سد به شرب اختصاص یافته که با توجه به کاهش بارندگی‌ها و آورد رودخانه‌های متصل شده به سد یامچی با کسری مخزن و منابع آب در این سد روبه‌رو هستیم و شهروندان سرعین، اردبیل و روستاهای همجوار باید در مصرف آب دقت لازم را داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up