• شناسه خبر : 58423
  • تاریخ انتشار : 29 مهر 1400 - 02:27

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از تزریق بیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در سطح استان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به تزریق یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۹۹۴ دُز واکسن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: تاکنون ۸۰۸ هزار و ۶۵۶ دز مربوط به نوبت اول و ۴۳۶ هزار و ۳۳۸ دز مربوط به نوبت دوم است که از افرادی که تاکنون اقدام به تزریق واکسن نکرده اند جهت تزریق واکسن دعوت می‌کنیم.

وی همچنین از تزریق بیش از ۷۴ درصدی به دانش آموزان ۱۲ الی ۱۸ سال استان خبر داد و گفت: تزریق واکسن موجب ایمنی فردی و جامعه در مقابل این ویروس منحوس و در نتیجه کاهش بستری‌شدگان و فوتی‌ها خواهد شد.

ویبا اشاره به آمار بیماران کرونایی در استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که آمار بستری‌شدگان به ۱۷۲ نفر رسید.

حبیب زاده افزود: در این مدت، ۱۲۲ بیمار نیز تحت نظر قرار گرفته و خوشبختانه ۳۸ بیمار نیز با بهبود نسبی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

وی بیان کرد: از بیماران بستری در مراکز درمانی، ۴۵ نفر نیز با شرایط نامساعد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده که از این تعداد خوشبختانه هیچ بیماری فوت نکرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های اردبیل، پارس آباد، خلخال، مشگین‌شهر و نمین در وضعیت زرد و شهرستانهای گرمی، بیله سوار، نیر، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up