• شناسه خبر : 58443
  • تاریخ انتشار : 18 مهر 1401 - 12:21

امروزه کار کشاورزی کشور تا حد زیادی متکی به پمپ آب کشاورزی می باشد.

RE13 265

با کم شدن بارش و کم شدن آب های زیر زمینی، نقش این پمپ ها بیش از پیش پررنگ شده است. اما مسئله این است که پمپ های آب انواع زیادی دارند و هر پمپی برای هر کاربردی مناسب نیست. به همین دلیل کشاورزانی که تصمیم می گیرند برای آبیاری مزارع خود از این پمپ ها استفاده کنند برای انتخاب خود به راهنمایی نیاز دارند.

انتخاب یک پمپ آب کشاورزی با کیفیت می تواند کمک زیادی به صنعت کشاورزی و کشاورزان بکند. فروشگاه ویترین نت متنوع ترین و باکیفیت ترین پمپ های آب را در اختیار کشاورزان و مصرف کنندگان گرامی قرار می دهد. در ادامه به معرفی این دستگاه، انواع آن و قیمت آن می پردازیم.

پمپ آب کشاورزی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

پمپ آب کشاورزی دستگاهی است که برای مکیدن آب و پمپاژ کردن آن با فشار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ کشاورزی می تواند آب منبع را با فشار قوی خالی و آن را به محل ذخیره و یا سیستم آبیاری وارد کند. منبع آب می تواند رودخانه، سد، دریاچه و یا چاه آب باشد. پمپ آب یکی از دستگاه هایی است که در اکثر مزارع کنونی به چشم می خورد. در گذشته به دلیل کمبود آب کشاورزی در بسیاری از مناطق کشور با مشکل روبرو می شد. اما امروزه با این دستگاه می توان حتی در نواحی خشک نیز کشاورزی انجام داد و از محصولات کشاورزی بسیار بیشتری بهره مند شد.

مزیت های استفاده از پمپ آب کشاورزی

مزیت های استفاده از پمپ آب کشاورزی به اندازه ای هستند که کشاورزان را مجاب می کند از این دستگاه برای آبیاری مزارع استفاده کنند. مزیت های استفاده از پمپ آب در واقع به کاربرد های آن برمی گردد. کاربرد اصلی پمپ آب تامین آب مورد نیاز مزرعه است.

اصلی ترین و حیاتی ترین پارامتر نیز برای کشاورزی آب است. بنابراین استفاده از این دستگاه نه تنها لازم است بلکه حیاتی نیز هست. پمپ آب می تواند در شرایطی که میزان آب کم است و یا در عمق زمین قرار دارد، آب را با فشار وارد سیستم آبیاری کند. پمپ آب می تواند در کمترین زمان استخر ها و منابع آب را پر کند. استفاده از پمپ آب باعث می شود کشاورز محصولات بیشتری را برداشت کند و باعث افزایش درآمد مزرعه خواهد شد.

RE13 266

خرید انواع پمپ آب کشاورزی و ویژگی های آن ها

پمپ آب کشاورزی در انواع مختلفی تولید می شود. تنوع این دستگاه باعث شده که کشاورزان با شرایط متفاوت بتوانند از مزایای این دستگاه در مزرعه خود بهره مند شوند. پمپ های آب بر اساس نوع سوخت و منبع انرژی، نوع نصب و نوع عملکرد به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

  • پمپ آب کشاورزی در انواع برقی، دیزلی، بنزینی و دوگانه سوز (بنزینی- نفتی) تولید می شود. انواع برقی به پمپ های تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند. این پمپ ها برای مزارعی مناسب می باشند که به انرژی برق دسترسی دارند و مساحت بسیار زیادی ندارند. پمپ های دیزلی از قدرتمند ترین پمپ های آب می باشند که در مزارع دوردست و فاقد برق قابل استفاده می باشند. این پمپ ها دارای دو جز الکتروموتور و پمپ می باشند که با هم کوپله شده اند.
  • پمپ های آب به دو صورت سطحی و زیر آب قابل نصب هستند. پمپ های سطحی هیچ تماسی با منبع آب ندارند و بیرون از منبع قرار می گیرند. پمپ های زیر آب روی آب منبع شناور می باشند.
  • پمپ آب کشاورزی از لحاظ عملکرد به پمپ آب گریز از مرکز، توربینی، پیستونی و پروانه ای تقسیم می شود.

خرید پمپ آب کشاورزی مناسب

کشاورزان قبل از خرید پمپ آب کشاورزی باید پارامتر های زیادی را مدنظر قرار بگیرند. نوع محصول، دفعات آبیاری مزرعه در هفته، مساحت مزرعه، نوع آبیاری و امکانات مزرعه از این پارامتر ها می باشند. برخی از محصولات کشاورزی آب بیشتری مصرف می کنند. در حالی که برخی دیگر به میزان آب کمتری احتیاج دارند. در این صورت کشاورز باید به خرید یک پمپ آب قوی فکر کند. برخی از مزارع هفته ای یک بار آبیاری لازم دارند اما برخی دیگر دو تا سه بار آبیاری لازم دارند.

اگر تعداد دفعات آبیاری و حجم آن زیاد باشد پمپ های ضعیف و معمولی به درد نمی خورند. آبیاری قطره ای و بارانی هر کدام به میزان آب جداگانه ای احتیاج دارند. برای زمین هایی که مساحت زیادی دارند باید پمپ آب بسیار قوی خریداری شود. یا این که می توان دو تا سه عدد پمپ معمولی را به کار برد. بهتر است قبل از خرید پمپ آب کشاورزی، با کارشناسان این حوزه مشورت نمایید تا بتوانید بهترین پمپ را برای مزرعه خود خریداری کنید. با مشاهده محصولات فروشگاه ویترین نت می توانید پمپ آب کشاورزی مناسب مزرعه خود را با بهترین کیفیت تهیه نمایید.

RE13 2667

قیمت خرید پمپ آب کشاورزی در ویترین نت (vitrinnet)

قیمت خرید پمپ آب کشاورزی بستگی به نوع آن و سوخت آن دارد. پمپ هایی که قدرت بیشتری دارند و قوی هستند از قیمت بالاتری نسبت به بقیه پمپ ها برخوردار می باشند. متاسفانه قیمت این دستگاه ها به دلیل نوسانات بازار روزانه در حال تغیر است. به همین علت نمی توانیم قیمت ثابتی برای آن ها در نظر بگیریم. اما مشتریان عزیز می توانند از طریق فروشگاه ویترین نت قیمت به روز شده تمامی محصولات را استعلام بگیرند. این گونه می توانید از قیمت این دستگاه ها اطلاع یابید.

خرید پمپ آب کشاورزی از ویترین نت (vitrinnet)

انواع پمپ آب کشاورزی را می توانید از فروشگاه ویترین نت با کمترین قیمت تهیه نمایید. فروشگاه ویترین نت این امکان را برای کشاورزان و مشتریان عزیز فراهم کرده است تا بتوانند به صورت مستقیم با تولید کننده ها در ارتباط باشند. این گونه مشتریان می توانند بدون واسطه و به صورت مستقیم محصول مورد نظر خود را خریداری و دریافت نمایند. ما امکان خرید به قیمت درب کارخانه را برای مشتریان عزیز فراهم کرده ایم. تمامی محصولات فروشگاه دارای ضمانت نامه کتبی و معتبر می باشند.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up