• شناسه خبر : 58461
  • تاریخ انتشار : 01 آبان 1400 - 12:37

وزیر نیرو با اشاره به محدودیت منابع آب کشور، همکاری اقشار مردم را برای گذر از این شرایط سخت محدودیت منابع آبی در کشور خواستار شد.

آبگرفتگی Flooded

علی اکبر محرابیان در بازدید از طرح‌های صنعت آب و برق استان اردبیل به تمهیدات وزارت نیرو برای سال آبی آینده اشاره و اظهار کرد: بارش‌های سال گذشته کشور ۳۷ درصد کمتر از متوسط بارش‌های ۵۰ سال گذشته بوده است. برنامه‌ریزی‌های خوبی در حال انجام بوده و متخصصان منابع آب در حال مدیریت این منابع هستند تا ان‌شاءالله در حوزه آب مشکلی نداشته باشیم.

وی میزان سرمایه‌گذاری پروژه‌های در حال اجرای صنعت آب و برق استان اردبیل را ۱۶ هزار میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: در حوزه آب، چندین سد و طرح از قبیل طرح‌های شبکه‌ آبیاری، شبکه‌های آبرسانی شهری و روستایی و طرح‌های فاضلاب در حال اجرا است.

وزیر نیرو با بیان اینکه تا پایان امسال، بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد تومان از این پروژه‌ها و طرح‌ها در استان به بهره‌برداری خواهد رسید، خاطرنشان کرد: آبگیری سد عنبران و عمارت، بهره‌برداری بخشی از پایاب سد خداآفرین در منطقه پارس آباد مغان، طرح آبرسانی به شهر نیر و عنبران و طرح‌های تقویت شبکه برق از قبیل احداث پست و خطوط انتقال، نمونه‌هایی از پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری صنعت آب و برق استان اردبیل تا پایان امسال خواهد بود.

محرابیان ابراز امیدواری کرد: با افزایش سرعت اجرای پروژه‌های آب و برق استان، می‌توانیم انتظارات مردم در این بخش را به نحو مطلوب پاسخ دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه منابع آب کشور محدود است و مردم عزیز شرایط را به خوبی درک می‌کنند، همکاری اقشار مردم را برای گذر از این شرایط سخت محدودیت منابع آبی خواستار شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up