• شناسه خبر : 58504
  • تاریخ انتشار : 04 آبان 1400 - 01:03

مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از یک هزار و ۳۰۰ نازل عرضه سوخت مایع در سطح استان مورد بازرسی و آزمون قرار گرفته است.

سوخت بنزین

هاشم علایی، مدیر کل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد شش ماهه اول امسال در حوزه آزمون ادواری نازل‌های عرضه سوخت مایع گفت: نازل عرضه سوخت مایع (بنزین و گازوئیل) در اردبیل و تمام شهرستان‌های تابعه استان براساس وظایف تعیین شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی و آزمون قرارمی گیرند.

او افزود: بازدید از جایگاه‌های عرضه سوخت مایع و آزمون نازلها، طبق برنامه به صورت دوره‌ای (هر ۳ ماه یکبار) و با هدف حمایت از حقوق جایگاه داران و مصرف‌کنندگان انجام می‌گیرد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: تعداد ۸۴۹ نازل سوخت مایع در جایگاه‌های سوخت استان فعال می‌باشد که در مجموع تعداد یک هزار و ۳۷۸ آزمون بر روی این تعداد نازل انجام شده و در این زمینه ۸۴ درصد برنامه عملیاتی پیش بینی شده، تحقق یافته است.

علایی افزود: کارشناسان این اداره کل، بازرسان آزمایشگاه تایید صلاحیت شده همکار و کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان، به صورت دوره‌ای از جایگاه‌های عرضه سوخت مایع استان بازرسی کرده و پس از انجام آزمون‌های فنی نازل‌ها بر اساس استاندارد ملی و روش اجرایی سازمان ملی استاندارد ایران و تائید آن با نصب برچسب آزمون دوره‌ای بر روی آن دستگاه، صحت عملکرد نازل را تصدیق می‌کنند.

او بیان کرد: در صورت عدم صحت عملکرد، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد با همکاری شرکت نفت از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل در پایان از شهروندان خواست در جایگاه‌های سوخت قبل از سوخت گیری حتما به برچسب صحت عملکرد نصب شده روی نازل توجه داشته و سپس اقدام به سوخت گیری کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up