• شناسه خبر : 58536
  • تاریخ انتشار : 05 آبان 1400 - 02:50

با قطع بارندگی برف و صاف شدن آسمان خلخال در صبح امروز دمای هوای این شهر به ۸ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید که در مقایسه با دمای هوای زمان مشابه روز قبل ۱۱ درجه کاهش نشان می‌دهد.

برف روبی

معروف خسروی ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال نیز از باز بودن راه‌های بین‌شهری و روستایی این شهرستان خبرداد و افزود: با فروکش برف و کولاک تمام محورهای برفگیر از جمله راه‌های ارتباطی خلخال – اسالم ، پونل ، هشجین فیروزآباد و گردنه‌های سخت واقع در مسیر راه‌های منتهی به استان گیلان از جمله گردنه الماس برفروبی و نمک‌پاشی شده و تردد خودروها در این راه‌های ارتباطی بدون زنجیرچرخ و بصورت عادی صورت می‌گیرد.

بارش برف در چهارمین روز از آبان ماه و در حالی که هنوز برگریزان درختان باغ‌های میوه اتفاق نیفتاده و برخی از محصولات باغی همچون سیب پاییزه در برخی از باغ‌ها برداشت نشده ، باغداران خلخال را غافلگیر کرد.

به گفته محمد شادخاطر ، مدیر جهاد کشاورزی خلخال بارش برف در طول شب و روز گذشته و و بدنبال آن بروز پدیده یخبندان در مناطق مختلف این شهرستان به محصول سیب پاییزه برخی از باغدارانی که در برداشت محصول کشاورزی خود تعلل کرده‌اند ، خسارت زد که با اعزام تیم‌های کارشناسی میزان خسارت وارده در حال برآورد است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up