• شناسه خبر : 58624
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1400 - 01:14

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: تامین امنیت غذایی مهمترین و اصلی ترین اولویت های جامعه است.

شهرخوان

 

ارژنگ عزیزی با بیان اینکه امروز دشمن با تغییر شیوه تهاجم و تخاصم از جنگ نظامی به سوی جنگ اقتصادی روی آورده است و با ایجاد کمبود مواد غذایی و اخلال در تامین امنیت غذایی سعی در بالا بردن نارضایتی مردم دارد افزود: در این جا است که نقش دامپزشکی به عنوان یکی از ارگانهای تاثیر گذار در حوزه تضمین سلامت و تامین امنیت غذایی بیشتر نمایان و آشکار می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با یادآوری اینکه پدافند غیر عامل یعنی پیش بینی و پیشگیری از اتفاقات و حوادثی که نباید بیفتد خاطر نشان کرد: اهداف دامپزشکی با اقداماتی نظیرحفظ و حراست از جمعیت دام وطیور و پیشگیری از بیماریهای آن با انجام واکسیناسیون به موقع و طبق جدول زمانبندی، مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام و ارتقاء سلامت همگانی ونیز تضمین سلامت فراورده های خام دامی از طریق بازرسی های مستمر انجام شده در مراکز و اماکن تولید، توزیع و استحصال و دهها وظایف دیگر در راستای اهداف پدافند غیر عامل قرار گرفته و ارتباط تنگاتنگی با آن دارد.

وی با تاکید براینکه معیشت مردم در تامین امنیت غذایی بوده و این موضوع امروز جزء الویت های نظام است گفت منشا تمام مواد غذایی محصولات کشاورزی و دامی است و بعضی از این محصولات جزء محصولات استراتژیک محسوب می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری افزود: باید با تلاش مضاعف و به کمک دستگاههای اجرایی و عوامل مرتبط زنجیره تامین، تولید و توزیع این محصولات روند کاملی را طی کند و مشکل و اختلالی در این زنجیره ایجاد نشود.

عزیزی وجود تشکل های مرتبط و اتحادیه های دامداران، مرغداران و زنبورداران را نقطه قوتی در زنجیره تولید عنوان کرد و گفت باید با تقویت این تشکل ها و اتحادیه ها انسجام و هماهنگی در تولید ایجاد نموده و به این زنجیره کمک نماییم.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up