• شناسه خبر : 58625
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1400 - 01:31

مدیر کل دامپزشکی استان ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: قطعا اهداف دامپزشکی منطبق براهداف پدافند غیرعامل است.

 

شهرخوان

 

بهلول تکلوی در تشریح جایگاه بی بدیل دامپزشکی به عنوان ارگان حفظ و حراست از سرمایه عظیم دامی منطقه و تامین امنیت غذایی و تضمین سلامت غذایی افزود میزان سرمایه ای که در صنعت دام و طیور در جریان است بعد از صنعت نفت و پتروشیمی در رتبه دوم قرار دارد که علاوه بر اشتغالزایی در توسعه ملی و اقتصاد پایدار نیز نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه دامپزشکی با اقدامات خود همچون سد دفاعی عمل کرده و جامعه را از انواع بیماریها مصون می دارد به وجود بیش از ۸۷۰ نوع بیماری مشترک بین انسان و دام اشاره کرد و افزود حجم کار به حدی بالا است که اگریک لحظه غفلت شود مراکز درمانی و بیمارستانها به هیچ عنوان جوابگوی مراجعین نخواهد بود.

مدیر کل دامپزشکی استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت از ابتدای سالجاری بالغ بر ۵ میلیون راس دام بر علیه بیماریهای مخلتف واکسینه شده و بالغ بر ۱۰۰ میلیون دز واکسن بیماریهای مختلف طیور در بین مرغداران استان توزیع شده است.

تکلوی افزود: در همین مدت نزدیک به ۴۰ هزار مورد بازدید از اماکن تولید، توزیع و استحصال فراورده های خام دامی بازدید بهداشتی به عمل آمده و ۱۴۷ متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند که ۴۰ مورد از این پرونده ها منجر به پلمب واحد عرضه شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up