• شناسه خبر : 58626
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1400 - 01:13

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: کشتارگاه صنعتی دام سرعین در حال حاضر از پیشرفتی فیزیکی ۹۵ درصدی برخوردار است که تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 

کشتارگاه

 

بهلول تکلوی اظهار کرد: کشتارگاه صنعتی دام سرعین در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متربع با زیر بنایی به متراژ ۳ هزارو ۸۰۰ مترمربع در حومه شهرستان سرعین با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد و ظرفیت سالانه کشتار ۲۰ هزار راس دام سبک و ۲ هزار راس دام سنگین و ۲ هزارو ۲۵۰ تن گوشت استحصالی در حال احداث است که طی سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این کشتارگاه دارای سالن‌های مجزای پیش سردکن، آماده‌سازی، قطعه‌بندی، بسته‌بندی و سردخانه جانبی است.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل تصریح کرد: اداره کل دامپزشکی استان بر اساس سیاست سازمان دامپزشکی کشور از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در احداث و راه‌اندازی کشتارگاه‌های صنعتی در شهرهای استان که فاقد کشتارگاه صنعتی هستند به جد حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه نظارت بهداشتی دامپزشکی بر کلیه کشتارگاه‌های دام و طیور استان و گوشت و فراورده خام دامی استحصالی از این کشتارگاه‌ها به طور مستمر انجام می‌شود بر ضرورت و اهمیت مصون‌سازی زیرساخت‌های تولید دام و فراورده‌های خام دامی و نیز حفظ و ارتقای سطح امنیت غذایی تاکید کرد.

تکلوی توضیحات بهداشتی و تخصصی در ارتباط با واحدهای مختلف کشتارگاه از جمله سالن‌های کشتار دام، آماده‌سازی و بسته‌بندی آلایش خوراکی و قطعه‌بندی و بسته‌بندی گوشت قرمز به حاضرین ارائه کرده و اهمیت کشتارگاه‌ها را در تضمین سلامت فراورده‌های خام دامی را تشریح و ابراز امیدواری کرد این کشتارگاه تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسیده و وارد فاز تولید شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up