• شناسه خبر : 58635
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1400 - 01:57

نماینده مردم شریف خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم های مطالعاتی ایمیدور در پهنه معدنی قزل  اوزن مستقر هستند، فاز تکمیلی مطالعات درحال انجام است.

معدن

 

سید غنی نظری در بازدید از محل اجرای عملیات مطالعاتی پهنه معدنی قزل اوزن در روستای کمر شهرستان خلخال گفت: تیم های مطالعاتی ایمیدور در پهنه معدنی قزل  اوزن مستقر هستند و مطالعات مقدماتی به پایان رسیده و مطالعات تکمیلی آغاز شده است.

وی افزود: بعد از سفر ریاست جمهوری و با پیگیری های انجام شده فعالیت ها استمرار پیدا کرده و قبلا نیز در منطقه گمانه زنی ها انجام شده بود که مطالعات اولیه نشان از وجود معادن طلا و مس در منطقه بوده است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: قطعا با تکمیل مطالعات و مشخص شدن این پهنا با ذخایر موجود در آن سرمایه گذاری در منطقه رونق خواهد گرفت و بخش دولتی و بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد که در اشتغال منطقه نقش تاثیر گذاری خواهد داشت.

نظری افزود: سرچشمه نیز در سال ۱۳۲۰ همین فازهای مطالعاتی را طی کرده و اگر امروز شاهد اشتغال بیش از صدها هزار نفر در این فاز اکتشافی هستیم که با به پایان رسیدن مطالعات قطعا اشتغال اولین بحث در کنار اکتشاف و استخراج خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up