• شناسه خبر : 58636
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1400 - 01:08

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه سبب بروز مشکلات بسیاری برای واحدهای صنفی در طی در دوسال گذشته شده و بیش از ۵۰ درصد واحدهای تولیدی متضرر شدند.

 

کارگاه صنعتی

 

 

رامین صادقی در جلسه اتاق اصناف استان اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰ هزار واحد صنفی در استان اردبیل در قالب ۱۱۶ اتحادیه صنفی و ۶ اتاق اصناف در سطح استان اردبیل فعالیت دارند که حدود ۵۰ درصد از آن در مرکز استان مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: در راستای حمایت از واحدهای صنفی ارایه تسهیلات بانکی به واحدهای صنفی متضرر در نظر گرفته شد و در این راستا در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ سود ۱۲ درصدی برای حدود ۲ هزار واحدصنفی در استان اردبیل پرداخت شد.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل بیان کرد: با توجه به حجم واحدهای صنفی فعال در استان اردبیل از مسؤولان و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم تا با جذب سهم بیشتری برای استان اردبیل، بتوان این تسهیلات را در اختیار واحدهای صنفی دیگر نیز قرار داد.

صادقی تشریح کرد: در سال گذشته تسهیلاتی از محل رونق تولید برای واحدهای صنعتی پرداخت شد و ما توانستیم ۴۵ درصد بیش از سهم استان اردبیل برای واحدهای صنعتی جذب کنیم و از این حیث در رتبه دوم قرار گرفتیم.

وی گفت: از آنجاییکه این تسهیلات یارانه دار فقط مختص واحدهای صنعتی بوده لذا انتظار می رود که با رایزنی مسؤولان محترم بتوانیم از این تسهیلات برای اصناف و صنوف تولیدی نیز بهره مند شویم چرا که صنوف تولیدی در دو سال گذشته علی رغم شرایط حاکم در جامعه، قدم های خوبی در بحث تولید و ایجاد اشتغال برداشته اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up