• شناسه خبر : 58651
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1400 - 02:47

استاندار اردبیل گفت: باید برای نیروی انسانی با ارزشی که در استان وجود دارد برنامه مدون داشته و نسبت به خطر مهاجرت بی‌اعتنا و بی‌توجه نباشیم.

shahrkhan ir Dr Ameli1

 

سیدحامد‌ عاملی در نشست با جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل در حوزه نیروی انسانی، ظرفیت بالایی دارد و آن‌ چه مانع توسعه و پیشرفت شده، آفت واگرایی و مطالبه‌ گری غیرمنطقی است که باید جهت کاهش این واگرایی، با تلاش و همدلی، از اندیشه‌ ها و نظرات نخبگان بهره‌مند شویم چرا که نخبگان، به‌ عنوان بزرگان و رهبران فکری جامعه، می‌ توانند در حل مشکلات عمیق و رشد و توسعه متوازن استان، تاثیرگذار باشند.

وی افزود: نیروی انسانی متخصص، ماهر و جوان، سرمایه هر مملکت به شمار می‌رود و خوشبختانه اردبیل از این ظرفیت بالقوه، برخوردار است و باید با هدف توسعه و عزت استان، راهکارهای مناسب را برای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها پیدا کنیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: تعلیم و تربیت منابع انسانی، اصلی‌ترین منبع تولید ثروت است و تلاش در تربیت نیروی انسانی با بهره‌گیری از آموزش‌های صحیح، می‌تواند در کاهش بزهکاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی نیز موثر باشد.

عاملی تصریح کرد: شاخص‌هایی برای تربیت جوانان و فرزندان این سرزمین باید در آموزش‌وپرورش تعریف شوند تا از روی این معیارها برای آینده جوانان، به‌صورت ویژه، برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی گفت: در استان‌های پیشرو، یک درصد از درآمدهای اقتصادی به توسعه جاده‌ها و مسائل عمرانی تخصیص می‌یابد و در استان اردبیل نیز می‌توان با تفاهم و همدلی، آفت واگرایی را به فرصت همگرایی و وحدت تغییر داد و ظرفیت‌هایی را برای افزایش تولید ثروت ایجاد کرد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: سرمایه‌گذاران در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند و در راستای تحول‌آفرینی بیش‌تر، نیازمند سرمایه‌گذاران بزرگ و دارای اهلیت هستیم که باید زمینه حضور این سرمایه‌گذاران بزرگ را در استان اردبیل فراهم کنیم.

عاملی گفت: در گذشته از بعضی فرصت‌های پیش آمده، به نحو احسن استفاده نشده و شاخص‌های اقتصادی اردبیل نسبت به سایر استان‌ها مناسب نیست که البته در سایر حوزه‌ها نیز شاخص‌ها ضعیف هستند و باید در آینده، این خلاءها پر شوند.

وی افزود: برگزاری جلسات هم‌اندیشی با نخبگان در راستای برطرف کردن بخشی از گرفتاری‌ها و دردهای مردم ضرورت دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up