• شناسه خبر : 58691
  • تاریخ انتشار : 08 آبان 1400 - 09:05

ماموران پلیس آگاهی سه مرد جوان را که با وعده‌هایی نظیر ازدواج و برگزاری کنسرت اقدام به فریب و کلاهبرداری از ۱۳ زن جوان کرده بودند، بازداشت کردند.

زن مجرم

مدتی قبل زن جوانی به یکی از ادارات پلیس آگاهی پایتخت مراجعه و اعلام کرد که چندی پیش از طریق یکی از دوستانش با مرد جوانی آشنا شده و مدتی بعد با اخذ اعتماد یکدیگر این مرد پیشنهاد شراکت در برگزاری یک کنسرت را به او داده و این زن نیز با توجه به ادعای سوددهی بالا و نیز اعتمادی که به این مرد پیدا کرده بود، مبلغ دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال را به شماره کارت متعلق به پدر این فرد واریز کرده است اما پس از واریز وجه دیگر خبری از مرد جوان نشده و پاسخی هم به تماس‌های این زن نداده است.

با کسب این اطلاعات، ماموران پلیس آگاهی برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شده و در نخستین گام مبلغ جابجا شده را ردیابی کردند که در جریان آن متوجه شدند شماره کارت مذکور واقعا متعلق به پدر متهم است اما پدر او مدتی پیش فوت شده و متهم از این شماره کارت سوءاستفاده کرده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، ماموران با استفاده از شیوه‌ها و ترفندهای پلیس محل تردد این فرد را شناسایی کرده و پس از هماهنگی با مقام قضایی او را در محدوده میدان ونک دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

با انتقال متهم به مقر پلیس، وی تحت بازجویی قرار گرفته و علاوه بر اقرار به جرم خود دو همدست دیگرش را نیز که یکی از استان تهران و دیگری در استان البرز بود، معرفی کرد. در همین راستا نیز ماموران در عملیات‌هایی جداگانه این فرد را دستگیر کردند.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر به ایسنا اعلام کرد که متهمان در اعترافات خود به کلاهبرداری از۱۳ زن جوان اعتراف کردند. این افراد به بهانه‌هایی نظیر ازدواج، سرمایه‌گذاری در برگزاری کنسرت و … اقدام به فریب زنان جوان کرده و در مجموع بیش از ۱۶ میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری کرده‌اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up