• شناسه خبر : 58725
  • تاریخ انتشار : 09 آبان 1400 - 01:14

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: هشت هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان منابع دولتی و ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در این سفر برای توسعه استان اردبیل مصوب شده است.

مجلس

 

علی نیکزاد در تشریح دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور به اردبیل اظهار داشت: سفر رئیس‌جمهور به اردبیل فرصت توسعه را برای استان فراهم کرد و اجرای برنامه‌ها و اقدامات را تسریع بخشیده است به طوری که اجرای مهم‌ترین برنامه‌ها و طرح‌ها بعد از این سفر محقق خواهد شد.

وی بیان کرد: هشت هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان منابع دولتی و ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در این سفر برای توسعه استان اردبیل مصوب شده که ۲۰ دستگاه اجرایی در قالب اجرای این طرح را همراهی خواهند کرد و با توجه به این که در آستانه تصویب بودجه سال ۱۴۰۱ قرار گرفته‌ایم بی‌شک با این سفر شاهد بهره‌گیری از مزایای بودجه سال آینده خواهیم بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: شتاب توسعه استان در آینده‌ای نزدیک حتمی است و با توجه به این که تاکنون ۱۰۳ کیلومتر ریل‌گذاری به مرحله اجرایی رسیده درصدد هستیم تا آخر آبان‌ماه ریل‌گذاری را به صورت کامل انجام دهیم.

نیکزاد با اشاره به اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه نیز تصریح کرد: محور اردبیل – سرچم در مرحله تعریض و چهارخطه‌سازی است که به همین منظور آماده ریل‌گذاری جامع و کامل در مسیر راه آهن اردبیل باشیم که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی تصریح کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان منابع برای این پروژه تزریق شده که در این زمینه تمهیدات لازم به عمل آمده تا در اسرع وقت اجرای پروژه را تسریع بخشیده و با رفع مشکلات و موانع، شاهد اتمام پروژه در اسرع وقت خواهیم بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌اندازی باند اصلی فرودگاه اردبیل نیز تا دو ماه آینده در دستور کار قرار گرفته که درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده هر چه سریع‌تر به اهداف مورد نظر در این زمینه دست یابیم.

نائب رئیس مجلس اظهار کرد: امیدواریم تا یک میلیون مسکن در طول سال در کشور اجرایی و عملیاتی شود که این موضوع نیز تحول عظیمی را در احداث مسکن در استان اردبیل محقق خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up