• شناسه خبر : 58756
  • تاریخ انتشار : 09 آبان 1400 - 02:52

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در شهرک اندیشه اردبیل و در فاز اول و دوم پیشرفت پروژه مسکن ملی۵۰ درصد و در سایر فازها نیز کار در مرحله فنداسیون و ابتدایی است که انتظار می‌رود با تزریق منابع اولیه روند اجرایی سرعت بگیرد.

مسکن

 

محبوب حیدری در جلسه هماهنگی طرح جهش تولید و تأمین مسکن در اردبیل اظهار کرد: به دنبال سفر رئیس جمهور و زیر راه و شهرسازی به استان اردبیل و تأکید بر احداث واحدهای مسکونی در قالب ۸۰ هزار واحد در استان اردبیل، تأمین زمین از طرق مختلف در سطح استان آغاز شده تا با الحاق، خرید و افزایش محدوده بتوانیم زمین مورد نیاز را برای احداث ۸۰ هزار واحد در استان اردبیل تأمین کنیم.

وی تصریح کرد: در سال اول احداث ۲۰ هزار واحد هدف‌گذاری شده که ۵۹ هزار متر مربع زمین اختصاص خواهد یافت که ارزش زمین مورد نیاز بیش از ۳۲۷ میلیارد تومان خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سفر وزیر راه و شهرسازی عملیات احداث چهار هزار واحد در استان آغاز شد که برای احداث این واحدها بیش از ۱۹٫۳ دهم هکتار زمین به ارزش دو هزار و ۵۷۴ میلیارد تومان تأمین شده است.

حیدری افزود: در سال اول برای واحدهای احداثی قرار شده زمین با تغییر کاربری فراهم آید و در سال‌های آینده نیز با اخذ مجوز از شورای عالی معماری و شهرسازی از طریق الحاق و یا افزایش محدوده بتوان زمین مورد نیاز را تأمین کرد.

وی بلاتکلیفی ثبت‌نام‌کنندگان در طرح اقدام ملی مسکن را یادآور شد و خاطر نشان کرد: ساخت ۵۴۰ واحد در دو سال اخیر در قالب طرح اقدام ملی آغاز شده که قطعا احداث این واحدها در قالب طرح جهش تولید مسکن ادامه خواهد یافت که امیدواریم اهداف مؤثر در این حوزه تحقق پیدا کند.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با توجه به شرایط تورمی قرار شده تسهیلات مورد نظر تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان برای این طرح تأمین شود که انتظار می‌رود با مصوبه شورای عالی مسکن روند پرداخت تسهیلات سرعت بیشتری بگیرد.

وی بیان کرد: با پرداخت این تسهیلات انتظار می‌رود بخشی از کسری موجود در قالب آورده متقاضیان برطرف شده و به سرعت بتوان پروژه‌ها را در مدت زمان مشخص اجرایی و عملیاتی کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up