• شناسه خبر : 58757
  • تاریخ انتشار : 09 آبان 1400 - 02:59

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و یک بیمار در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

 

شهرام حبیب‌زاده نهم آبان ماه در جمع خبرنگاران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و یک بیمار در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

وی افزود: مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول و دوم نیز یک میلیون ۳۸۶ هزار و ۲۳۲ واکسن بوده است که از این تعداد ۸۳۹ هزار و ۸۹۸ واکسن مربوط به نوبت اول و ۵۴۶ هزار و ۳۳۴ واکسن مربوط به نوبت دوم می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ بیمار تحت نظر هستند، ادامه داد: همچنین ۲۷ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۱۸۷ نفر است که از این تعداد ۴۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU قرار دارند.

به گفته وی، هم‌اکنون شهرستان‌ اردبیل در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های پارس‌آباد، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت زرد و شهرستان‌های بیله‌سوار، اصلاندوز، گرمی، نمین، سرعین، کوثر و نیر در وضعیت آبی قرار دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up