• شناسه خبر : 58770
  • تاریخ انتشار : 09 آبان 1400 - 02:13

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، گفت: به منظور جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال و در راستای تامین زمین سرمایه‌گذاران واقعی، قراردادهای راکد در شهرک‌های صنعتی فسخ می‌شود.

محمد اهلی

 

محمد اهلی در سومین جلسه هیئت حل اختلاف و داوری در اردبیل، اظهار کرد: بر اساس قانون، موظف به بازپس‌گیری اراضی از قراردادهای راکد هستیم که بدین منظور در طول سال چندین جلسات هیات حل اختلاف و داوری تشکیل و قراردادهای راکد فسخ می‌شود.

وی تصریح کرد: در صورت عدم آزادسازی اراضی راکد، با گذشت زمان دیگر زمینی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود نخواهد داشت تا به سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شود و شهرک‌های صنعتی جولانگاه دلالان و فرصت طلبان خواهد شد که این خود نشان از اهمیت برگزاری این جلسات دارد.

اهلی با بیان اینکه جلسات هیئت حل اختلاف با حضور داور و صاحبان خود قراردادها تشکیل می‌شود، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۳ جلسه هیئت حل اختلاف و داوری در شرکت شهرک‌های صنعتی تشکیل شده که در این جلسات، ۷۵ قرارداد واگذاری مورد بررسی قرار گرفته که نتیجه آن منتهی به مهلت به برخی از قراردادها و یا فسخ برخی دیگر شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، با اشاره به نحوه نقل و انتقال واحدهای تولیدی، نیز افزود: بر اساس قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات آتی برای خریداران، هرگونه نقل و انتقال و فروش اراضی عرصه و اعیان واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بدون اخذ مجوز از شرکت شهرک‌های صنعتی محمل قانونی نداشته و فاقد اعتبار می‌باشد.

وی بیان کرد: آثار حقوقی آن بر عهده متعاملین خواهد بود و تنظیم هرگونه سند و مبایعه نامه‌ای در این خصوص غیرقانونی بوده و باطل می‌باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up