• شناسه خبر : 58838
  • تاریخ انتشار : 10 آبان 1400 - 02:40

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی استان اردبیل به حسابرسی و ثبت اموال و اشیای تاریخی و فرهنگی در استان اشاره کرد گفت: طی سه‌ سال گذشته ثبت اشیای تاریخی و فرهنگی در استان بیش از سه برابر شده است.

نادر فلاحی

نادر فلاحی  مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل پیش از ظهر امروز در نشست با مدیرکل و معاونان دیوان محاسبات استان اردبیل با قدردانی از مشارکت دیوان محاسبات با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: رویکرد دیوان محاسبات همواره کمک و ارائه مشاوره مناسب برای دستگاه‌های مختلف در استان بوده که سبب شده تا با این رهنمودها شاهد حداقل تخلفات در دستگاه‌ها باشیم.

وی دیوان محاسبات را مامن و پناهگاهی برای ادارات دانست و گفت: در مواقع حساس در حوزه‌های مختلف فنی، مالی و اجرایی این دستگاه با کمک و مدیریت مناسب در کنارهمه دستگاه‌های اجرایی است.

فلاحی با اشاره به حسابرسی و ثبت اموال و اشیای تاریخی و فرهنگی در استان گفت: در حالی که از سال ۷۹ در حوزه  ثبت اشیا اقدامی در استان انجام نشده بود اما در مدت سه‌سال ثبت اشیای تاریخی و فرهنگی در استان بیش از سه برابر شده و از ۵ هزار مورد به بیش از ۱۵ هزار مورد افزایش یافته است.

سیدمحمد اسحاقی مدیرکل دیوان محاسبات استان اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: وجود تیم خوب و ارزشمند و تلاش وافر و پاسخگویی مطلوب مدیریت مجموعه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سبب شده تا شاهد اقدامات گسترده و مطلوبی در این حوزه‌ها در استان باشیم.

وی افزود: به واسطه تلاش‌های انجام شده رتبه‌های خوبی توسط این اداره‌کل کسب شده است.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up