• شناسه خبر : 58863
  • تاریخ انتشار : 10 آبان 1400 - 10:17

دختر۲۱ ساله‌ با ایجاد صفحات جعلی در اینستاگرام مازندران را به هم ریخته بود.

پاشنه کفش دختر

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی و دستگیری مجرمی خبر داد که اقدام به کلاهبرداری ازشهروندان مازندرانی ازطریق ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌ی اینستاگرام می‌کرد.

سرهنگ سامع خورشاد، رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا استان مازندران و ارایه شکوائیه هایی مبنى بر کلاهبردارى شخصی نامعلوم ازطریق ایجاد صفحه منتسب به آنان درشبکه‌های اجتماعی اینستاگرام ، موضوع به طور ویژه دردستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این روش از کلاهبرداری، مجرمان سایبری با ایجاد صفحات جعلی شبیه به افراد جامعه، از اعتماد دنبال کنندگان این کاربرسوء‌استفاده می کردند و مبلغی نسبتا معقول درخواست می‌کردند که همه قادر به پرداخت آن باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در تحقیقات پلیس مشخص شد، از افراد زیادی با شیوه و شگرد مشابه و ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام کلاهبرداری شده است، گفت: ماموران پلیس فتا پس از اقدامات فنی و تخصصی متهم این پروندها را شناسایی کردند و طی یک عملیات غافلگیرانه با هماهنگی مرجع قضائی وی را در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان مازندران عنوان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به برداشت غیر مجاز از حساب هموطنان کل کشور در پوشش ایجاد صفحه جعلی بنام شهروندان درشبکه‎‌ اجتماعی اینستاگرام اعتراف کرد. قابل ذکر است مبالغ کلاهبرداری شده ازهموطنان تا این لحظه ۵٫۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بر آورد شده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس ۰۹۶۳۸۰به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up