• شناسه خبر : 58884
  • تاریخ انتشار : 11 آبان 1400 - 11:54

معاون راهداری استان اردبیل گفت: ۳۷۸ مورد تجاوز به حریم راه‌ها و ساخت و سازغیرمجاز در استان شناسائی، توقف و قلع و قمع شد.

ساخت و ساز

علی صبحی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از محور‌های مواصلاتی شهرستان خلخال گفت: از این میزان ۱۶۲ مورد ساخت و سازغیرمجاز شناسائی، به ۱۷۵ مورد توقف و اخطار ساخت صادر و ۴۱ مورد دیگر نیز با هماهنگی و اخذ دستور قضائی قلع و قمع شده است.

او از صدور ۵۵ مجوز ساخت و ساز و حفاری در ۷ ماه گذشته خبر داد و از حمایت‌های دستگاه قضائی استان در حفاظت و صیانت از راه‌ها قدردانی کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نگهداری از راه و حفظ حریم آن را خط قرمز راهداری دانست و تصریح کرد: با تلاش شبانه گشت‌های راهداری در مدت یاد شده ۳۴۰ مورد تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز در حریم قانونی راه‌ها شناسائی، برخورد و جمع آوری شد.

صبحی طول حوزه استحفاظی راه‌های استان اردبیل را ۶ هزارو ۳۷۲ کیلومتر عنوان کرد و اقدامات مستمر راهداران در نگهداری راهها، ارتقای ایمنی محور‌های مواصلاتی، احداث راه‌های دسترسی در راه‌ها به منظور هدایت و ایجاد نظم ترافیکی، وجود فضای لازم جهت نصب تجهیزات ایمنی، تابلو و علائم در راه‌ها را در گرو حفاظت از حریم راه برای توسعه و اجرای برنامه‌های آینده بسیار ضروری دانست.

او با بیان اینکه حفاظت و نگهداری از راه‌های استان اردبیل هرسال نیازمند بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است بر تخصیص اعتبارات لازم ملی و استانی راهداری جهت ارائه خدمات هرچه شایسته به مردم عزیز تاکید کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل آمادگی کامل ماشین آلات و اکیپ‌های راهداری زمستانی را بیان کرد و گفت: هشت گردنه سخت‌گذر و برف‌گیر به نام‌های حیران، صایین، کجل، نقدوز، الماس، لنگان، قره‌آغاج و الماس در راه‌های ارتباطی استان قرار دارد که راهداران باهمه توان در آن‌ها حضوری فعال دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up