• شناسه خبر : 58888
  • تاریخ انتشار : 11 آبان 1400 - 11:12

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: ۲۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا طی شبانه روز گذشته در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و تحت مداوا قرار گرفتند.

بیمار کرونا

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز سه‌شنبه با اشاره به نوسان شمار مبتلایان کرونا در استان اردبیل و احتمال اوج گیری آمار مبتلایان گفت: این میزان بستری نسبت به بالاترین آمار ثبت شده در ۲.۵ ماه قبل، ۱۶۵ نفر کاهش را نشان می‌دهد.

وی همچنین اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته مجموع بستری مبتلایان کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل نیز به ۱۷۶ نفر رسیده که ۷۲۱ نفر کمتر از بالاترین آمار ثبت شده در ۲.۵ ماه پیش است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، با فوت ۲ فرد مبتلای دیگر طی شبانه‌روز گذشته، آمار جان‌باختگان کرونا طی ۲۰ ماه گذشته در این استان به رقم ۲ هزار و ۵۲۵ نفر رسید.

وی همچنین با اشاره به بستری شدن ۳۸ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل طی شبانه روز گذشته اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲۹ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان اردبیل نیز پس از بهبودی نسبی و ادامه درمان در منزل ترخیص شدند.

دکتر حبیب‌زاده اضافه کرد: از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۵۶۷ دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل تزریق شده است.

وی با اشاره به تزریق ۲ دُز واکسن برای بیش از ۵۴ درصد جمعیت هدف در استان اردبیل گفت: تاکنون ۸۴۵ هزار و ۶۰۹ دُز واکسن نوبت اول و ۵۷۳ هزار و ۹۵۸ دُز واکسن نوبت دوم در استان اردبیل تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به افزایش سرعت واکسیناسیون در این استان با اختصاص محموله‌های پرتعداد واکسن کرونا افزود: امیدواریم با ادامه همین روند، تا آخر همین ماه، تمام گروه‌های سنی و بسیاری از گروه‌های شغلی واکسینه شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up