• شناسه خبر : 5894
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 12:58

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل از آغاز ساماندهی محلات کم برخودار و پرجمعیت در مرکز این استان خبر داد.

شهر

به گزارش شهرخوان، به نقل از استانداری اردبیل، شفیع شفیعی در جلسه هم اندیشی مدیران و کارشناسان شهرسازی دفاتر تسهیلگری استان اضافه کرد: در این راستا سه دفتر تسهیل گری و توسعه محلی در محلات کم برخوردار نیار، پناه آباد و سلمان آباد اردبیل ایجاد خواهد شد.

وی بیان داشت: ملاک انتخاب محلات ذکر شده شاخص‌های جمعیتی، مسائل اجتماعی، امکانات شهری و شیوه ساخت و ساز موجود در آنها بوده و مطالعات اولیه برای شناخت این محلات در سال‌های گذشته صورت گرفته است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل افزود: دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی با رویکرد اجتماع محور و مشارکت جامعه محلی با هدف ارتقای وضعیت اجتماعی، فرهنگی، مالی، محیطی و مسکن خانوارهای ساکن در محلات کم برخوردار تأسیس و با نظارت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: این دفاتر به عنوان کانون تمرکز نیروهای محلی و فرامحلی در توسعه محلی به راه افتاده و هدایت و راهبری فعالیت‌ها با تجمیع نیروها و ایجاد تمرکز در خدمات شهری و کاهش تداخل اقدامات موجود در محلات مربوطه را برعهده دارند.

شفیعی یادآور شد: این مؤسسات براساس آگهی مناقصه و هم چنین انجام مصاحبه‌های تخصصی و ارائه سوابق کاری مرتبط از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در استان انتخاب شده و هر کدام با شش کارشناس تخصصی و یک مدیر دفتر در محلات ذکر شده مستقر شده اند.

به گفته وی این دفاتر در حوزه‌های نوسازی و بهسازی محله، تأمین خدمات شهری، توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی جامعه محلی، ظرفیت سازی و نهادسازی و نظارت و پایش به صورت ۱۰ مرحله‌ای فعالیت خواهند کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up