• شناسه خبر : 58997
  • تاریخ انتشار : 12 آبان 1400 - 03:17

فرماندار اردبیل گفت: امسال ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات برای متقاضیان مشاغل خانگی در شهرستان اردبیل پرداخت می‌شود.

مسعود امامی یگانه

مسعود امامی یگانه ۱۲ آبان در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اردبیل اظهار کرد: سال گذشته میزان پرداخت تسهیلات در این حوزه سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.
وی تصریح کرد: با افزایش سه برابری این میزان تسهیلات امیدواریم اشتغال فراهم شده نیز به بیش از شش هزار نفر برسد تا ما بخشی از متقاضیان مشاغل خانگی را در حمایت‌های مالی و صدور مجوزها پشتیبانی کنیم.
فرماندار اردبیل گفت: سال گذشته با پرداخت تسهیلات سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی فرصت اشتغال ۲۹۳ نفر در حوزه مشاغل خانگی فراهم شد که انتظار می‌رود با تسهیل صدور مجوزها در نیمه دوم سال بخش عظیمی از مشاغل پیش‌بینی شده در حوزه اشتغال خانگی تحقق پیدا کند.
امامی یگانه از همکاری خوب بانک‌های عامل قدردانی کرد و افزود: بانک توسعه تعاون و رفاه کارگران بیشترین پرداختی تسهیلات را در این حوزه داشتند تا صاحبان مشاغل خانگی در بخش صنایع دستی، فرشبافی و صنایع تبدیلی و تکمیلی بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی رویکرد دولت سیزدهم را حمایت از اشتغال پایدار و تقویت نظام اشتغال جامع و فراگیر توصیف کرد و ادامه داد: در سطح شهرستان با تلاش و پیگیری‌های انجام شده سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به صورت جدی مورد حمایت هستند تا در صورت نیاز تسهیلات و منابع مورد نیاز برای آنها پرداخت و واحدهای راکد نیز به چرخه تولید بازگردند.
رئیس شورای اشتغال شهرستان اردبیل خاطر نشان کرد: در بخش اشتغال هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی‌ها در جهت پایداری تولید و همچنین سرعت دادن به پرداخت تسهیلات با منابع پیش‌بینی شده است که انتظار می‌رود در بخش‌ها و روستاها نیز اهداف مورد نظر با همکاری و پشتیبانی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی تحقق پیدا کند.
انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up