• شناسه خبر : 59014
  • تاریخ انتشار : 13 آبان 1400 - 02:21

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای احداث بزرگراه ها در سطح استان اردبیل ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم.

جاده بزرگراه

محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد: ۱۸۵کیلومتر بزرگراه در استان زیر بار ترافیک است و ۶۳۶ کیلومتر نیز نیاز داریم که ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث این بزرگراه‌ها منابع نیاز است.

وی بیان کرد: ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در سطح استان توسط راه و شهرسازی در حال اجراست که با تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی تا پایان سال می‌توان ۵۴ کیلومتر بزرگراه را در استان به بهره‌برداری رساند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان را به پیمانکاران یادآور شد و ادامه داد: در اعتبارات سال آینده امیدواریم از ردیف‌های ملی برای پرداخت مطالبات تدبیری درست اندیشیده شود.

وی اقدام خوب استان را در جذب منابع بانکی از محل ماده ۵۶ یادآور شد و اظهار کرد: برای محور اردبیل – سرچم ۴۰۰ میلیارد تومان، سربند – مشگین‌شهر ۱۵۰ میلیارد تومان و کلور – درام ۱۰۰ میلیارد تومان منابع بانکی تأمین خواهد شد.

حیدری تصریح کرد: اگر تا دو ماه آینده ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۵۰ میلیارد تومان قیر به استان اختصاص پیدا کند ما آمادگی تکمیل و تحویل ۵۴ کیلومتر بزرگراه را داریم.

وی گفت: در حوزه راه اصلی نیز ۶۸ کیلومتر راه در حال احداث است که ۲۰ کیلومتر آن تا پایان امسال آماده افتتاح خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up