• شناسه خبر : 59022
  • تاریخ انتشار : 13 آبان 1400 - 02:23

همزمان با یوم الله ۱۳ آبان سالروز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مردم خلخال تجمع استکبار ستیزی خود را زیر بارش شدید باران برگزار کردند.

تظاهرات-راهپیمایی

دانش‌آموزان، دانشجویان، فرهنگیان، مسئولان و اقشار مختلف مردم خلخال روز پنجشنبه با شرکت در تجمع استکبارستیزی روز ۱۳ آبان شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سردادند.

تجمع مردم ولایی و متعهد خلخال در حالی که بارش باران از صبح امروز در خلخال و مناطق تابعه این شهرستان آغاز شده بود در محوطه دبیرستان مولوی برگزار شد.

حجت‌الاسلام کریم اسدی امام جمعه خلخال در این تجمع، از ۱۳ آبان ماه به عنوان روز تاریخی و سرنوشت‌ ساز در کشور یاد کرد و گفت: وقایع مهمی از جمله تبعید امام راحل به ترکیه در سال ۵۷، شهادت جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان تهران بدست عمال رژیم شاهنشاهی پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بدست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸ در این روز اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان و دانشجویان از ارکان مهم انقلاب اسلامی بوده و در شکل‌گیری نظام اسلامی ایران نقش مهمی داشته‌اند، اظهار کرد: زنده نگهداشتن این روز و برگزاری ویژه برنامه‌های گرامیداشت ۱۳ آبان ماه احیا و حفظ ارزش‌های انقلاب و دستاوردهای شهدای والامقام ایران اسلامی است.

مشابه این مراسم با حضور گسترده مردم در شهرهای کلور مرکز بخش شاهرود و هشجین مرکز بخش خورش‌رستم این شهرستان برگزار شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up