• شناسه خبر : 59110
  • تاریخ انتشار : 15 آبان 1400 - 02:45

سرپرست فرمانداری خلخال گفت: بر اثر وقوع حوادث و بلایای طبیعی در نیمه نخست امسال بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال به بخش‌های مختلف این شهرستان خسارت وارد شد.

حوادث

مسعود یگانه روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران خلخال اعلام کرد: هر چندحوادث طبیعی اتفاق افتاده سال ۱۴۰۰ خلخال تلفات جانی بدنبال نداشته است ولی به میزان ۱۰۰ میلیارد ریال به علت جاری شدن سیل و همچنین ۵۰ میلیارد ریال از جانب وقوع حوادث دیگر قهری به بخش‌های عمرانی ،کشاورزی ،دامی و زیر ساخت‌های این شهرستان خسارات مالی وارد شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران خلخال با بیان اینکه فقدان امکان ارتباط اینترنتی در ۳۰ روستا و همچنین مشکل پوشش تلفن همراه در سطح برخی از مناطق روستایی و محورهای مواصلاتی سرعت اطلاع رسانی از وقوع حوادث قهری را در این مناطق کاهش می‌دهد، گفت: قطع ۱۴ ساعته ارتباط تلفن ثابت ،اینترنت و تلفن همراه از جمله وقایع مهم ارتباطی این شهرستان در نیمه نخست امسال بود.

وی گفت:علت همه ۱۰ مورد حادثه آتش سوزی اتفاق افتاده در سطح مراتع ،باغ‌های میوه و اراضی کشاورزی خلخال در طول شش ماهه اول امسال عامل انسانی بوده و در براثر این حوادث بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال خسارات مابی وارد شده و با حضور عوامل آتش‌نشانی ،منابع طبیعی ،حفاظت محیط زیست و نیروهای مردمی این آتش‌سوزی‌ها مهار شد.

یگانه اظهار کرد: استان اردبیل جز استان‌های حادثه‌خیز کشور و خلخال نیز از شهرستان‌های حادثه‌خیز این استان است.

وی افزود :قرار گرفتن خلخال بر روی سه گسل و افزایش احتمال وقوع زلزله در این شهرستان لزوم اجرای آیین نامه ۲۸۰۰ و افزایش سطح نظارت بر امر ساخت و سازها را از سوی شهرداری‌ها ،بنیاد مسکن و همچنین سازمان نظام مهندسی ساختمان این شهرستان ضروری می‌کند.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up