• شناسه خبر : 59122
  • تاریخ انتشار : 15 آبان 1400 - 02:03

امام جمعه اردبیل گفت: در شرایط کنونی امری لازم و ضروری است که دانشگاه‌ها به موضوع خانواده آرمانی ورود پیدا کنند که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

IMG 5388

آیت‌الله سیدحسن عاملی پیش از ظهر امروز در دیدار با دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: در شرایط کنونی امری لازم و ضروری است که دانشگاه‌ها به موضوع خانواده آرمانی ورود پیدا کنند که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی بیان کرد: خداوند از زنان می‌خواهد به نحوی لباس بپوشند که معروف به عفت شوند و در این زمینه ضروری است تا دانشگاه به موضوع جدیدی تحت عنوان خانواده آرمانی بپردازد،‌ چرا که در حال حاضر اهمیت به این مسئله به نوبه خود امری لازم و ضروری است که باید مورد توجه واقع شود.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: معروف به عفت شدن یک کار فرهنگی و حائز اهمیت است که انتظار می‌رود دانشگاه به این امر به صورت جدی و قابل توجه بپردازد و عنوان خانواده آرمانی را مورد توجه قرار دهد که در این زمینه نظریه حریم خانواده به عنوان یک امر مهم و اساسی حائز اهمیت است.

عاملی بیان کرد: جایگاه والای خانواده را نمی‌توان نادیده گرفت، چرا که این جایگاه به قدری از استحکام و دوام برخوردار است که سبب رشد جامعه می‌شود و در نظام اسلامی به خانواده به عنوان کانون اصلی رشد و ارتقای ارزش‌ها و صیانت از آن‌ها نگریسته می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up