• شناسه خبر : 59147
  • تاریخ انتشار : 16 آبان 1400 - 02:12

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان ها بستری شدند که این وضعیت حاکی از شرایط پیش رونده کروناست.

پی سی آر کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های داغدار کرونایی از فوت ۲ بیمار جدید کرونایی در استان خبر داد و تصریح کرد: ۵۰ بیمار بدحال کرونایی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند و از حال عمومی مناسبی برخوردار نیستند.

حبیب زاده تعداد بهبود یافتگان کرونایی را ۲۹ نفر عنوان کرد و گفت: این بیماران با تشخیص کادر درمانی استان از بیمارستان‌ها مرخص شدند و ادامه روند درمان خود را در قرنطینه خانگی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهند داد.

وی بر ضرورت واکسیناسیون گروه‌های سنی تاکید کرد و گفت: تاکنون نزدیک ۸۰ درصد مردم در مقابل بیماری کرونا ایمن شده‌اند که این روند باید با شتاب مناسبی ادامه پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به سه مولفه‌ای که در ایمنی نقش دارند، اشاره کرد و گفت: عامل بیماری‌زای کرونا، رفتار مردم و شیوه زندگی و در نهایت نحوه مدیریت، سه مؤلفه مهم است که در ایمنی افراد و میزان پیشگیری از بروز بیمار نقش دارند.

حبیب زاده بیان کرد: بر اساس تجارب گذشته در این دو سال، با کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، محدودیت‌ها و افزایش تجمعات مردمی بیماری تشدید و خیز کرونا بروز می‌کند که در این راستا باید شهروندان به رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی دقت بیشتری داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up