• شناسه خبر : 59151
  • تاریخ انتشار : 16 آبان 1400 - 02:22

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: با راه اندازی سایت موزه دستکند کنزق، گردشگری سرعین از حالت تک بعدی خارج می‌شود.

75

نادر فلاحی، مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: راه‌اندازی سایت موزه دستکند محوطه باستانی کنزق سرعین نقش و تاثیر بسزایی در خروج گرشگری این شهرستان از حالت تک‌بعدی دارد و از اقدامات مهم در مسیر رونق گردشگری در سرعین است.
مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به اقدامات در محوطه باستانی کنزق بیان کرد: از جمله اقدامات در این محوطه ثبت روستای باستانی و دست‌کندهای کنزق سرعین در لیست پایگاه‌های ملی میراث‌فرهنگی است که اقدامی بزرگ در مسیر توسعه این محوطه باستانی و تسریع در اقدامات مرمتی با تعریف ردیف بودجه‌ای ویژه برای آن می‌شود.
او افزود: محوطه باستانی کنزق که دارای معماری منحصر بفرد دست‌کند است٬ با کاوش، ساماندهی و بازگشایی غارهای آن، پازل گردشگری سرعین تکمیل و از تک‌بعدی بودن خارج شده است.

فلاحی ادامه داد: در حال حاضر سرعین با دارا بودن پایگاه ملی کنزق در کنار آب‌های گرم معدنی، پیست‌های اسکی، تاسیسات اقامتی، مجموعه‌های تفریحی، طبیعت بکر و دست‌کندهای تاریخی پکیج کامل گردشگری به شمار می‌رود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: ثبت کنزق به عنوان پایگاه ملی سبب شده تا اقدامات در راستای احیای این محوطه تاریخی با سرعت بیشتری انجام و نمایشگاه دستکند در محوطه تاریخی کنزق ایجاد شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up