• شناسه خبر : 59155
  • تاریخ انتشار : 16 آبان 1400 - 02:49

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل گفت: ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر اخیر رئیس جمهوری به استان اردبیل برای عشایر استان اردبیل در خصوص تامین هزینه های راه و آب آنها اختصاص یافت.

گاو عشایر

«معرفت آذری» گفت: نهادهای دامی یارانه ای با عدالت در بین عشایر کوچ رونده توزیع می شود و اجازه توزیع خارج از نوبت و برای افراد غیر عشایر با سیستم هوشمند خدمات عشایر وجود ندارد.

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل تصریح کرد: سیستم کارت هوشمند خدمات عشایر که از ابتدای سال جاری راه اندازی شده است موجب رفع بسیاری از مسائل غیر شفاف از جمله توزیع نهاده های دامی در بین عشایر شد و هم اکنون توانسته ایم با شناسایی عشایر واقعی که در شهرها ساکن نیستند اقلام یارانه ای را در بین آنها با عدالت توزیع کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد: هم اکنون ۶۶ هزار و ۵۰۰ نفر شناسایی شده اند که برای آنها کارت سیستم هوشمند خدمات عشایر صادر شده است و تلاش می کنیم عشایری که در شهرها ساکن هستند را از طریق این سیستم شناسایی کنیم.

آذری بیان کرد: البته این سیستم موجب شده است که بسیاری از افراد که ساکن شهرها هستند و یا فوت شده اند را در سال های گذشته اقلام یارانه ای دریافت کنند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنیم.

وی اعلام داشت: ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر اخیر رئیس جمهوری به استان اردبیل برای عشایر استان اردبیل در خصوص تامین هزینه های راه و آب آنها اختصاص یافت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up