• شناسه خبر : 59160
  • تاریخ انتشار : 16 آبان 1400 - 02:23

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تاکنون ۲۰۰ خانه هلال در مناطق مختلف این استان راه‌اندازی شده است.

هلال احمر

عزت‌اله ضربی روز یکشنبه در دیدار با مدیر حوزه های علمیه استان اردبیل افزود: خانه‌های هلال در مناطق کم برخوردار و روستاهای دارای دهیار و با هدف آموزش روستاییان برای داشتن سرعت عمل در حوادث احتمالی و طبیعی توسط نیروهای آموزش دیده راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه با ایجاد خانه‌های هلال در روستاها، مناطق کم برخوردار، ادارات و مساجد می‌توان امدادرسانی در زمان حادثه را سرعت بخشید، اظهار کرد: تمامی خدمات ارائه شده به مردم توسط جمعیت هلال احمر عام المنفعه و داوطلبانه است.

او با بیان اینکه همه داشته‌های این جمعیت از مردم و برای مردم است، اضافه کرد: در این خانه‌ها همه نوع آموزش ارائه می‌شود تا مردم منطقه آمادگی لازم را برای مشارکت در حوادث احتمالی داشته باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه مردم شاکله اصلی جمعیت هلال احمر هستند، ادامه داد: چرا که جمعیت هلال احمر برای تمامی اقشار مختلف مردم بدون توجه به نژاد و زبان و مکان ارائه خدمت می کند.

ضربی گفت: با توجه به ارتباط گسترده طلاب و روحانیون با مردم در نقاط مختلف به ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار می توان از ظرفیت آنها در حل مشکلات مردم استفاده کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان اردبیل هم در این دیدار گفت: حوزه‌های علمیه و روحانیون خود را تافته جدا بافته ندانسته و همیشه و در همه حال به ویژه موقع حوادث در کنار مردم هستند.

حجت الاسلام مهدی نوروزی افزود: حوزه‌های علمیه آمادگی لازم برای تعامل و همکاری با جمعیت هلال احمر استان اردبیل در ابعاد مختلف را دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up