• شناسه خبر : 59186
  • تاریخ انتشار : 17 آبان 1400 - 01:21

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال ۸ هزار کارت هوشمند برای رانندگان استان صادر یا تمدید شده است.

پلیس راهنمایی و رانندگی

وحید میرمحمدی، رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از شرکت‌های حمل و نقل شهرستان مشگین شهر با بیان اینکه این کارت میزان کارت هوشمند برای رانندگان پرتلاش ناوگان‌های باری و مسافری صادر شده گفت: کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان باری و مسافر به عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای محسوب می‌شود.

او تصریح کرد: ۱۴ هزار نفر راننده فعال بخش حمل ونقل کالا و مسافر استان اردبیل دارای کارت هوشمند هستند.

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به ضریب امنیتی بالای کارت هوشمند گفت: امکان ذخیره‌سازی اطلاعات و لحاظ کردن اطلاعات کارت با سایر سیستم‌های عملیاتی مانند امکان شناسایی دقیق رانندگان، تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از صدور کارت‌های تکراری یا تقلبی، ایجاد گردش کار و ثبت تخلفات راننده از جمله مزیت‌های این کارت است.

میرمحمدی با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی رانندگان در خدمت رسانی شایسته به مردم عزیز خاطرنشان کرد: در ۷ ماه گذشته ۲/۵ میلیون تن کالا توسط ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا جابجا شده است.

او بیشترین کالای جابجا شده استان اردبیل را مربوط به شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، نمین و بیله سوار دانست و از صدور ۱۸۲ هزار برگ بارنامه خبر داد.

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نظارت ویژه بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل را بیان کرد و ادامه داد: مردم، رانندگان و صاحبان کالا می‌توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند تا در کمیسیون‌های مربوطه رسیدگی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up