• شناسه خبر : 59190
  • تاریخ انتشار : 17 آبان 1400 - 01:48

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: افرادی که واکسن «سینوفارم» و «برکت» را دریافت کردند باید به فاصله چهار ماه پس از تزریق نوبت دوم، دز سوم را دریافت کنند.

واکسن بیماری

شهرام حبیب زاده در خصوص نحوه مراجعه برای دریافت دوز سوم واکسن، بیان کرد: همه افرادی که جزو اولویت اول تزریق واکسن کرونا بوده اند، دُز سوم را دریافت خواهند کرد که طبق برنامه کادر درمان و بهداشت، ساکنان آسایشگاه‌های سالمندان، بیماران خاص و افراد بالای ۶۰ سال می‌توانند دُز سوم را دریافت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در ابتدای تزریق واکسن کرونا، کادر درمان و سالمندان جامعه هدف بودند دز سوم نیز برای این افراد آغاز خواهد شد تا به تدریج سایر گروه‌ها وارد چرخه تزریق شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: نوع واکسن تزریقی در دز سوم به نوع واکسنی که در دز اول و دوم دریافت شده بستگی دارد.

حبیب زاده افزود: افرادی که دز اول و دوم واکسن سینوفارم و برکت دریافت کرده اند باید دز سوم را هم سینوفارم و برکت دریافت کنند که تمام اطلاعات لازم در سامانه و کارت واکسن افراد ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر شیوع کرونا رفته رفته در استان بیشتر می‌شود اظهار کرد: تعداد بیماران بدحال در استان در حال افزایش است به طوری که ۴۸ نفر از هم استانی‌هایمان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری بوده که حال عمومی آنان وخیم گزارش شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up